fbpx

Lekcja 4

Raport

Projektowanie raportu 

W tej lekcji pokażę Ci, jak stworzyć raport, czyli powtarzalny fragment wzoru bez użycia programu graficznego. Kiedy po raz pierwszy widzisz swój projekt wzoru, dzieje się magia. Dokładnie pamiętam moment, kiedy stworzyłam swój pierwszy projekt wzoru. Czułam motyle w brzuchu, a coś podpowiadało mi, że jestem na dobrej drodze. Takiej satysfakcji nie czułam nigdy w życiu. Pomyślałam, że projektowanie wzorów będzie moją ogromną pasją i nie pomyliłam się.  

 

W moim procesie projektowym po namalowaniu ilustracji kolejnym krokiem jest ich skan, a następnie obróbka i stworzenie raportu bezpośrednio w programie graficznym. Ja pracuję w programie Adobe Photoshop, ale nie wiem, jak dobrze Ty znasz ten program. 

 

Zdecydowałam się pokazać Ci inną metodę na wypadek, gdybyś nie znała żadnego programu graficznego. Jeżeli pracujesz na jakimś, to na pewno sobie poradzisz. Zeskanuj swoją pracę, a następnie wykonaj kolejne kroki bezpośrednio w programie graficznym. 

Stwórz własny raport

Zanim zaczniemy, muszę Cię uprzedzić, że ten etap wymaga dużej precyzji. Nie śpiesz się i dokładnie wykonaj wszystkie kroki, aby efekt był satysfakcjonujący.

 

 

  1. Potnij arkusz papieru na ćwiartki.
  2. Zmień kolejność rozciętych kawałków.
  3. Ćwiartka, która znajdowała się w lewym górnym rogu, powinna zostać przeniesiona w prawy dolny róg.
  4. Ćwiartka, która znajdowała się w prawym górnym rogu, powinna zostać przeniesiona w lewy dolny róg.
  5. Ćwiartka, która znajdowała się w lewym dolnym rogu, powinna trafić w prawy, górny róg, a ćwiartka, która znajdowała się w prawym dolnym rogu w lewy górny.
  6. Ćwiartki sklej dokładnie taśmą z tyłu.  

Dodaj elementy

W miejscach, w których łączyłaś ćwiartki, powstała prawdopodobnie przerwa. Domaluj kilka elementów w pustym miejscu, aby równomiernie pokryć kwadrat. Twój raport jest gotowy!

 

Użyj hashtagu #projektowaniewzorowzms, aby udostępnić swoją pracę na Instagramie. Nie mogę doczekać się, aż zobaczę Twoje postępy!

Lekcja 5

Skan, wzór i plik do druku