Wartość tkanin lnianych i moja pierwsza kolekcja tekstyliów

04/02/2022

Autor: Merely Susan

Nie bez powodu coraz częściej wybieramy odzież i tekstylia uszyte z tkanin lnianych. Len z łatwością i elegancją spełniają potrzeby współczesnego życia. Tkaniny lniane najbardziej doceniam za ich swobodny i bezpretensjonalny wygląd. Lniane poduszki i pledy można bez wysiłku stylizować, aby wzbogacić wnętrze w piękne, organiczne faktury i stworzyć zakorzenioną w naturze przestrzeń domu.

Na przestrzeni ostatnich lat w mojej szafie pojawiło się więcej lnianych ubrań, które pokochałam za kojące działanie dla mojej skóry. Doceniam je szczególnie latem, kiedy najlepiej czuję się w przyjemnej w dotyku, lekkiej i przewiewnej odzieży. Moim zdaniem produkty uszyte z tkanin lnianych są ponadczasowe, a dzięki nowoczesnym metodom wykończenia wyglądają dobrze nawet bez prasowania.

Warto wspomnieć, że len to jeden z bardziej przyjaznych dla środowiska, naturalnych materiałów. Nie wymaga użycia środków ochrony uprawy roślin, jak bawełna. Jest również całkowicie biodegradowalny, a podczas jego produkcji nie wytwarza się odpadów, bo każda część rośliny może zostać wykorzystana w zakładzie produkcyjnym.

Mogę powiedzieć, że len to materiał, który bez wysiłku odpowiada na wszystkie, ważne dla mnie wartości. Właśnie dlatego od dawna towarzyszył mi pomysł, by stworzyć kolekcję produktów, które pokażą jego wartość. Proces projektowy udało mi się rozpocząć późnym latem w 2021 roku. W tym artykule chcę Ci pokazać efekty.

 

Moja pierwsza kolekcja tekstyliów lnianych

 

Kiedy zaczynałam projekt nowej kolekcji tekstyliów, zapisałam sobie takie słowa: „Doceniaj to, czego nie da się uzyskać w masowej produkcji – niedoskonałości wynikające z ręcznego wykonania i wysoką jakość rzemieślniczej pracy. Celebruj to, co nadaje projektom niepowtarzalny charakter, a także szczerość materiału oraz prosty i ponadczasowy design, który pozwoli przedmiotom wytrzymać próbę czasu.”

Wierzę, że produkty, którym poświęcono wystarczająco dużo czasu i uwagi, aby nie tylko starannie je wykonać, ale również wzbogacić w głębszą narrację, mogą przetrwać próbę czasu. Właśnie dlatego, kiedy zaczęłam pracę nad nową kolekcją wzorów na tekstylia lniane, wiedziałam, że bardziej niż na stworzeniu atrakcyjnych wizualnie projektów, zależy mi na opowiedzeniu historii. Chciałam, by moje tekstylia wywoływały ciepłe wspomnienia i pomogły wypełnić przestrzeń domu spokojem.

 

 

 

 


 

Zdjęcia przedstawiają poduszki lniane z nadrukiem moich autorskich projektów wzorów. Zobacz projekt wzory na tekstylia lniane i tekstylia lniane w moim portfolio. Zobacz poduszki lniane w moim sklepie – tutaj.

Zapisz się na Newsletter!

Bądźmy w kontakcie! Zabiorę Cię za kulisy mojego studio – opowiem, jak wygląda praca projektanta na co dzień i pokażę proces powstawania nowych produktów. Będziesz otrzymywać inspirujące i wartościowe treści, które pomogą Ci stworzyć piękną, zdrową i naturalną przestrzeń w Twoim domu. W moich wiadomościach znajdziesz również informacje o nowościach oraz atrakcyjne oferty tylko dla subskrybentów.