Tatrzańskie Kwiaty - Jak powstaje kolekcja wzorów - Merely Susan

Tatrzańskie Kwiaty – Jak powstaje kolekcja wzorów

Projektowanie kolekcji to powolny, a zarazem ekscytujący proces, w którym najbardziej cenię sobie możliwość opowiedzenia pięknej historii poprzez motywy, wzory i kolory.

Tatrzańskie Kwiaty to kolekcja wzorów na tkaniny lniane, którą stworzyłam za sezon jesień-zima 2020. Inspiracje do wzorów z motywem kwiatowym znalazłam, przeglądając albumy botaniczne zakupione w antykwariacie.

Powstała kolekcja, która jest opowieścią o tatrzańskiej roślinności. Projekty wzorów powstały z dbałością z ręcznie malowanych ilustracji akwarelowych. To był powolny proces, ale efekty, które widziałam w trakcie, cały czas motywowały mnie do pracy.

 

Historia

To, co lubię najbardziej w tworzeniu kolekcji wzorów to możliwość opowiedzenia pięknej historii. Nie tylko spaja całą kolekcję dzięki współgrającym motywom (elementom wzorów), ale również pozwala odbiorcom odkryć ze mną krok po kroku to, co zainspirowało mnie do jej stworzenia.

 

Kolory

W palecie kolorystycznej dominują chłodne barwy – biele, róże, błękity, zielenie i szarości przełamane ciepłymi odcieniami koloru brązowego. Kolekcja wzorów na tkaniny powstała późną jesienią, ale sprawdzi się przede wszystkim na zimę i wczesną wiosnę.

 

 

Motywy

Motywy kwiatów zostały ułożone w delikatne i subtelne projekty wzorów. Zależało mi na tym, aby pokazać rośliny w dynamicznym ułożeniu, aby podkreślić piękno i siłę górskiej natury. Wzory z motywem kwiatowym są z jednej strony delikatne, a z drugiej pełne energii.

 

Produkty

Kolekcje wzorów mogą być projektowane pod konkretne produkty. W przypadku kolekcji Tatrzańskie Kwiaty zależało mi na tym, aby stworzyć różnorodne w strukturze, ale spójne w wyrazie projekty wzorów przeznaczone do druku cyfrowego na tkaninach lnianych i bawełnianych.

Biorąc pod uwagę nie tylko produkt, ale również technologię druku, jestem w stanie świadomie kreować zarówno elementy wzorów, jak i sposób, w jaki są ułożone motywy, aby po dopasowaniu wielkości wzorów, świetnie się prezentowały na wybranych materiałach.

 

 

Odkrywaj!

Gotowe tkaniny i tapety drukowane ze wzorami z kolekcji “Tatrzańskie Kwiaty” znajdziesz w sklepie Merely Susan. Są one również dostępne na ETSY – tkaniny, tapety.

Mam nadzieję, że produkty zainspirują Cię do opowiedzenia własnej historii, aby uczynić swoją codzienność wyjątkową. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę produkty ze wzorami z kolekcji Tatrzańskie Kwiaty w Twoich Czterech Kątach!

Dodaj hashtag #wewzorach i oznacz mój profil @merelysusan na zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych, aby podzielić się ze mną tym, co udało Ci się stworzyć.

 

Współpracujmy!

Jeżeli jesteś zainteresowana licencjonowaniem wzorów lub hurtowym zamówieniem tkanin drukowanych, napisz do mnie. Chętnie poznam Twój pomysł na piękny produkt, który możemy wspólnie stworzyć i opowiem Ci, jak możemy współpracować.

No Comments

Leave a Reply