Rozpocznij piękną ścieżkę kreatywnego twórcy - Merely Susan

Rozpocznij piękną ścieżkę kreatywnego twórcy

Witaj kreatywny twórco! W tym artykule chcę Ci opowiedzieć, jak możesz rozpocząć piękną ścieżkę kreatywnego twórcy, czyli ukierunkować działania, aby znaleźć w swojej codzienności więcej przestrzeni na proces, swoją pasję do tworzenia pięknych rzeczy i rozwijanie własnej marki, abyś mogła pracować, robiąc to, co się kochasz. Zapraszam Cię po szczyptę inspiracji i motywacji do działania!

 

 

Poradnik: Ścieżka kreatywnego twórcy

 

Zanim zaczniemy, chcę Cię zaprosić do odebrania bezpłatnie pierwszej części poradnika: Ścieżka kreatywnego twórcy. Odbierz pierwszy etap i rozpocznij dziś piękną ścieżkę kreatywnego twórcy. W tym artykule opowiem Ci, jak wykorzystać poradnik do wyznaczenia celów, dzięki którym stworzysz lub rozwiniesz własny biznes kreatywny.

 

“Jako kreatywni twórcy potrzebujemy dużo spokojnej przestrzeni na proces. Musimy sobie na niego pozwolić, bo razem z rozwojem naszego procesu i rozwojem naszego sposobu myślenia wzrasta nasza marka.”

 

Na jakim etapie jesteś

 

Zaraz za wstępem do każdego etapu znajduje się pierwsza lista, związana z celami w różnych obszarach: rozwojem, warsztatem, procesem, strategią i biznesem. Jeżeli możesz powiedzieć, że wszystkie zadania na danym etapie masz już za sobą, oznacza to, że możesz śmiało patrzeć na kolejny. Etap, na którym jesteś to ten, na którym zostało Ci sporo zadań do zrealizowania.

Ścieżkę kreatywnego twórcy zrobiłam po to, aby nie tylko zainspirować Cię do wyznaczenia pięknych celów i rozwijania marki w różnych obszarach, ale również, albo przede wszystkim odciążyć od myślenia, że kiedy zaczynasz, musisz zrobić wszystko na raz.

To bardzo obciążające, szczególnie w pracy kreatywnego twórcy, kiedy zajmujemy się nie tylko rozwojem marki i biznesem, ale również potrzebujemy dużo spokojnej przestrzeni na proces. Musimy sobie na niego pozwolić, bo razem z rozwojem naszego procesu i rozwojem naszego sposobu myślenia wzrasta nasza marka. Bez pozbycia się fałszywych przekonań i przyzwolenia na rozwój nie jesteśmy w stanie ruszyć dalej.

 

Jak rozwijać własny biznes kreatywny

 

Pisząc ścieżkę kreatywnego twórcy, miałam nadzieję, że pomoże Ci ona zobaczyć zadania, na które jesteś gotowa, odpowiednie dla Twojej marki lub takie, od których powinnaś zacząć. Jeżeli pomyślisz, że Twoim celem jest zrealizowania wszystkich zadań z całego poradnika, to może okazać się bardzo przytłaczające.

Myślenie o zadaniach związanych z etapem, na którym jesteś, już nie. Te zadania można ułożyć w strategię działania na kolejne tygodnie czy miesiące. Wybrać cele, które pasują do wizji Twojej marki, bo oczywiście nie we wszystkich obszarach musisz się rozwijać dokładnie tak, jak napisałam, a prawdopodobnie rozwijanie niektórych przyjdzie Ci się większą łatwością niż innych.

Marka powinna rozwijać się jednak we wszystkich tych obszarach. Jeżeli jesteś na jednym z wyższych etapów i czujesz, że stoisz w miejscu (np. Twój dochód nie zwiększa się i nie jest dla ciebie satysfakcjonujący albo nie widzisz zaangażowania ze strony twojej społeczności), to może być związane z zaległościami w jednym z obszarów.

 

Jak pięknie wzrastać na ścieżce kreatywnego twórcy

 

Kolejna lista zadań na ścieżce kreatywnego twórcy to kroki pomagające wejść na kolejny etap, zadania, które możesz zacząć planować, aby pięknie wzrastać. To, co jest ważne w pracy ze ścieżką kreatywnego twórcy to świadomość, że celem nie jest jak najszybsze wejście na kolejny etap.

Może się okazać, że miejsce, w którym jesteś, odpowiada Ci, albo dojdziesz do etapu, w którym będziesz chciała zostać chwilę dłużej. Chodzi o to, abyś cieszyła się procesem, rozwojem marki i była w miejscu, w którym czujesz się dobrze i robisz to, co kochasz, tak, aby czuć inspirację i motywację do działania.

 

“Musiałam pozbyć się fałszywych przekonań związanych z pracą kreatywnego twórcy, uwierzyć, że jest to prawdziwa praca, a ja mogę prowadzić zrównoważony i dochodowy biznes kreatywny.”

 

Początki na ścieżce kreatywnego twórcy

 

Ja przez wiele lat byłam na drugim etapie na ścieżce kreatywnego twórcy. Mój dochód był niewielki. Zajmowałam się tworzeniem prostych produktów i niewielkich kolekcji oraz budowaniem społeczności.

To było mi jednak potrzebne, aby mieć przestrzeń na doskonalenie warsztatu. Dużo się wtedy nauczyłam, stworzyłam tysiące ilustracji, zrealizowałam zlecenia dla wielu klientów indywidualnych, ucząc się współpracy i definiując mój proces, a także zdobywając doświadczenie związane z rynkiem tekstylnym, odzieżowym i dekorowania wnętrz, z których pochodzili moi klienci.

Zarówno pierwszy, jak i drugi etap w moim przypadku był związany z procesem i doskonaleniem warsztatu. Wspominam te lata jako piękny okres, w którym naprawdę dużo projektowałam i pracowałam z pasją. Aby wejść na kolejny, musiałam pozbyć się fałszywych przekonań związanych z pracą kreatywnego twórcy, uwierzyć, że jest to prawdziwa praca, a ja mogę prowadzić zrównoważony i dochodowy biznes kreatywny.

 

Skąd czerpać wiedzę

 

Ostatnia część poradnika to materiały, z których możesz skorzystać, aby popracować nad listą zadań związanych z twoim etapem. Są to warsztaty i materiały, które opublikowałam dla członków grupy Pięknie i kreatywnie lub takie, które mam w planach.

Lista materiałów będzie się rozszerzać wraz z rozwojem grupy, ponieważ chcę, aby była to piękna przestrzeń dla wszystkich kreatywnych twórców, którzy decydują się na wzrost. Będę dodawać materiały związane z różnymi etapami oraz obszarami rozwoju na ścieżce kreatywnego twórcy, dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Mam jednak nadzieję, że to inspirująca i motywująca społeczność będzie dla każdego członka Pięknie i kreatywnie największą wartością. Kiedy czujemy, że mamy obok siebie osoby takie jak my, robimy coś razem, możemy sobie zaufać, możemy poradzić się kogoś, ktoś powie nam, dlaczego stoimy w miejscu, albo podzielić sukcesem, aby otrzymać dużo motywacji do działania, to największa wartość.

Nie rozwiniesz swojej marki, jeżeli będziesz tylko słuchać warsztatów i zdobywać wiedzę. Zrobisz to, kiedy postawisz na działania, na zdobywanie wiedzy i wdrażanie jej, na dzielenie się efektami i zadawanie pytań.

Czasem osoby patrzące z boku mogą zobaczyć cos, czego my nie widzimy. Ja spotkałam wiele osób na swojej ścieżce kreatywnego twórcy, których proste słowa pozwoliły mi ruszyć do przodu, ponieważ zobaczyły problem, którego ja nie widziałam. Zachęcam Cię do tworzenia, inspirowania i dzielenia się tym. Pięknie i odważnie.

 

“Bez względu na to, na jakim etapie jesteś, zdefiniuj swoje przekonania na temat twojej pracy, twórczości i możliwości. Zacznij pracować nad strategią, która pomoże CI pięknie wzrastać, abyś doszła do miejsca, o którym marzysz.”

 

 

Jak odebrać warsztat i pełny poradnik

 

Od razu po dołączeniu do grupy Pięknie i kreatywnie otrzymasz dostęp do strony, którą stworzyłam dla moich kursantek. Znajdziesz tam wiele pełnych wiedzy warsztatów i materiałów, w tym również warsztat: Ścieżka kreatywnego twórcy.

Zapraszam Cię na stronę: Pięknie i kreatywnie, aby dowiedzieć się, kiedy zapisy do grupy będą ponownie otwarte. Możesz również zdecydować się na zakup tego warsztatu w moim sklepie. Zobacz produkt: Warsztat i poradnik: Ścieżka kreatywnego twórcy.

 

Bez względu na to, na jakim etapie jesteś, zdefiniuj swoje przekonania na temat twojej pracy, twórczości i możliwości. Czy masz przestrzeń na rozwój? Czy masz odwagę, aby pięknie działać, tworzyć i dzielić się tym? Zacznij pracować nad strategią, która pomoże CI pięknie wzrastać, abyś doszła do miejsca, o którym marzysz. Bardzo Ci tego życzę.

Dziękuje Ci za przeczytanie tego artykułu! Mam nadzieję, że poradnik: ścieżki kreatywnego twórcy, który dla Ciebie stworzyłam, pomoże Ci postawić piękne, ambitne i odważne cele, dzięki którym ruszysz do przodu. Powodzenia!

No Comments

Leave a Reply

Cześć! Nazywam się Zuzanna, a Merely Susan to moje niezależne studio projektowe.

Odkryj mój proces i poznaj piękne historie, które kryją się za projektami i produktami, które powstają w mojej pracowni.

Odbierz prezent!

Dołącz do mojej społeczności i odbierz bezpłatnie poradnik: ścieżka kreatywnego twórcy!