Przemyślany proces projektowania wzorów

Data publikacji: 28/03/2022

Autor: Merely Susan

Pracę jako projektantka wzorów rozpoczęłam w 2016 roku. Kilka lat współpracy z klientami w zakresie projektowania wzorów i produkcji tkanin pozwoliło mi zdobyć dużo wiedzy i cenne doświadczenie.

W 2019 podjęłam decyzję, aby zaangażowaniu się w stworzenie własnej kolekcji produktów z nadrukiem moich ręcznie malowanych projektów wzorów i założyć sklep z tkaninami na Etsy (etsy.com/shop/merelysusan).

W tym artykule chcę podzielić się z Tobą moimi przemyśleniami po 6 latach praktyki i opowiedzieć, jak obecnie wygląda mój proces projektowania wzorów na tkaniny.

 

PROCES TWÓRCZY

Każdy pomysł na nowy projekt ma początek w moim szkicowniku. Gotowe koncepcje na wzory są ręcznie malowane przy pomocy farb akwarelowych, gwaszy lub tuszu.

Następnie, aby zachować charakter wynikający z ręcznego procesu wytwarzania moich projektów wzorów, przechodzą one jedynie minimalną, niezbędną obróbkę cyfrową.

Niedoskonałości wynikające z ręcznej pracy nad projektami wzorów sprawiają, że tkaniny, tekstylia i tapety z ich nadrukiem stają się czułą opowieścią o twórczym procesie.

Proces projektowania wzorów to dla mnie coś więcej niż namalowanie przypadkowych elementów i ułożenie ich w atrakcyjną wizualnie kompozycję.

Wierzę, że poprzez zaangażowanie w proces i dbałość o każdy element można tworzyć przedmioty, które nie tylko mają znaczenie, ale również mogą przetrwać próbę czasu.

Historie, które opowiadam poprzez moje projekty, są ukryte w starannie dobranych kolorach, przemyślanych kompozycjach i dopracowanych w detalach elementach.

Myślę, że to właśnie celebrowanie powolnego procesu sprawia, że przedmioty, które powstają w moim studio, są wybierane nie tylko ze względu na ich walory estetyczne, ale również historie, które przychodzą razem z nimi.

 

PROCES PROJEKTOWY

Przed wprowadzeniem nowych tkanin drukowanych do sprzedaży zawsze zamawiam próbki i sprawdzam, czy dobrana została odpowiednia skala wzoru oraz kolory. Dopiero po zatwierdzeniu próbek rozpoczyna się produkcja.

Wierzę w pracę z takim poziomem staranności i szczegółowości, jak tylko jest to możliwe, dlatego poświęcam na ten etap więcej czasu i uwagi, aby upewnić się, że uzyskałam satysfakcjonujący efekt.

Gotowy produkt to rezultat wielu miesięcy pracy, aby stworzyć projekt wzoru, który wygląda dobrze nie tylko na ekranie mojego komputera, ale również wydrukowany na materiale, na który jest przeznaczony.

Newsletter jest moją podstawową metodą kontaktu z klientami

Bądźmy w kontakcie! Otrzymuj aktualności, zakulisowe historie o procesie powstawania moich produktów oraz inspiracje, jak pięknie stylizować przestrzeń domu.

Wpisując swoje dane oraz potwierdzając zapis, zgadzasz się na wysyłkę newslettera, w tym informacji o usługach i produktach przez Merely Susan zgodnie z regulaminem newslettera.