Przemyślany proces druku na tkaninach

Data publikacji: 29/03/2022

Autor: Merely Susan

Biorąc pod uwagę naturę jako moje główne źródło inspiracji, staram się podejmować możliwie najlepsze decyzje – wybierać naturalne i certyfikowane materiały, stawiać na bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska technologie oraz dbać o wysoką jakość wykonania, aby moje produkty mogły przetrwać próbę czasu.

Mogę powiedzieć, że w projektowaniu moich tkanin łączę stare z nowym – rzemieślnicze techniki tj. ręcznie malowane projekty wzorów i nowoczesne, ale również bezpieczne dla środowiska technologie tj. druk cyfrowy.

 

DRUK CYFROWY

Druk cyfrowy pozwala mi przenosić moje projekty wzorów na tkaniny przy zachowaniu ekspresji procesu – bez wprowadzania dużych zmian do projektu tj. upraszczanie kształtów czy ograniczania ilości użytych kolorów.

Ta technologia pozwala mi wytwarzać tkaniny, na których są widoczne subtelne zmiany odcienia i miękkie ślady pędzla uchwycone w procesie malowania wzorów.

Umożliwia ona również pokazanie nawet najmniejszych szczegółów oraz zapewnia absolutną ciągłość, czyli druk bez widocznych połączeń i przesunięć.

Druk cyfrowy certyfikowanymi GOTS 6.0 oraz OEKO-TEX® 100 atramentami na bazie wody, który wykorzystuję do produkcji moich tkanin bawełnianych to jedna z bardziej wrażliwych na potrzeby naszej planety i bezpiecznych technologii.

Pozwala na produkcję tkanin przy minimalnym użyciu ilości materiału bazowego, atramentów, energii, wody i substancji chemicznych w porównaniu np. z sitodrukiem.

Jeżeli chodzi o tkaniny lniane, moje projekty wzorów są nanoszone na materiał za pomocą certyfikowanych barwników reaktywnych, które na stałe łączą się z włóknem, tworząc trwały nadruk, który nie spiera się podczas prania.

Atramenty wykorzystywane do druku przez moich producentów są wolne od metali ciężkich, formaldehydu i APE, dzięki czemu są bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska, a także nietoksyczne.

Tkaniny lniane i bawełniane dostępne do kupienia w moim sklepie posiadają certyfikat OEKO-TEX® Standard 100, który jest znanym i uznanym na całym świecie systemem testowania i certyfikacji gotowych wyrobów włókienniczych.

Newsletter jest moją podstawową metodą kontaktu z klientami

Bądźmy w kontakcie! Otrzymuj aktualności, zakulisowe historie o procesie powstawania moich produktów oraz inspiracje, jak pięknie stylizować przestrzeń domu.

Wpisując swoje dane oraz potwierdzając zapis, zgadzasz się na wysyłkę newslettera, w tym informacji o usługach i produktach przez Merely Susan zgodnie z regulaminem newslettera.