Projekty: Najważniejszy projekt wzoru, jaki stworzyłam

Data publikacji: 26/09/2023

Bukiet Kwiatów to projekt, który ma on dla mnie naprawdę duże znaczenie. Wzór ten powstał w 2019 roku – tuż po moim powrocie ze Sztokholmu. Jak możecie się domyślać, nie była to dla mnie zwykła turystyczna wycieczka.

Do stolicy Szwecji wybrałam się na Stockholm Design Week. Jak to zazwyczaj bywa, miałam ze sobą całą listę miejsc do odwiedzenia – były to m.in. sklepy z tkaninami i ciekawymi książkami, znane showroomy oraz różne inne miejsca dla dziwaków takich jak ja.

Bukiet Kwiatów to dla mnie ważny projekt, bo uważam, że jest to pierwszy naprawdę dobry wzór na tkaninę, jaki stworzyłam. Nie wiem, czy też tak czasem macie, że nagle wszystko staje się dla Was jasne.

Ja miałam taki moment właśnie w trakcie mojego pobytu w Sztokholmie. To właśnie w tamtym czasie zdałam sobie sprawę z tego, jak powinno się projektować wzory na tkaniny.

Zdałam sobie sprawę – to dobre określenie. Nigdzie tego nie przeczytałam. Po prostu moja głowa poskładała razem różne myśli i obserwacje w ciekawy pomysł, jak mogłabym zmienić swoje podejście do projektowania.

Właśnie dlatego mogę powiedzieć, ze tamta podróż zmieniła moje życie, a już na pewno moją ścieżkę kariery projektantki. W ciągu najbliższych kilku lat stworzyłam wiele wzorów, eksplorując przemyślenia z tamtych kilku dni spędzonych w Sztokholmie.

Myślę, że to jest właśnie jedna z największych zalet mojego nietuzinkowego sposobu myślenia, że różne wnioski i pomysły potrafią pojawić się w mojej głowie w nieoczekiwanym momencie. Dzieje się tak dość często, a czasem zupełnie wywraca moje życie do góry nogami.

Inspiracje do stworzenia projektu wzoru Bukiet Kwiatów znalazłam w naprawdę czarującym miejscu w Sztokholmie – Rosendals Trädgård. Jako osoba, którą naprawdę fascynują kwiaty, spędziłam w tych ogrodach prawie cały dzień.Swoją drogą, pewnie wyglądałam jak dziwak, który chodzi od kilku godzin po całym miejscu, robiąc zdjęcia, różne szkice i notatki i przyglądając się różnym roślinom przez zdecydowanie zbyt długi czas.

Wystarczyła jednak obserwacja kombinacji dwóch prostych roślin, by w mojej głowie pojawił się pomysł na projekt wzoru. Zależało mi na tym, by była to bardzo organiczna kompozycja ze swobodnie ułożonych elementów. Prosta paleta kolorów składająca się z żółcieni, zieleni i szarości okazała się perfekcyjna.

Tkaniny z nadrukiem tego projektu wzoru są do dziś dostępne w ofercie mojego sklepu. Co więcej, są one często wybierane i bardzo doceniane przez moich klientów. Może da się wyczuć, że ten projekt to coś więcej niż tylko atrakcyjna wizualnie kompozycja – ma również warstwę emocjonalną i kryje za sobą pewną historię.

Najbardziej w tym projekcie uwielbiam to, że po wielu latach cały czas mi się podoba, nawet jeśli dziś mogłabym wykonać go lepiej technicznie lub coś w nim zmienić.

Często jest tak, że jako twórcy z politowaniem patrzymy na swoje prace sprzed lat, a ten projekt zawsze będzie dla mnie ważną częścią mojego dorobku artystycznego.

 

 

Kliknij tutaj, aby zajrzeć do mojego sklepu i wybrać dla siebie coś wyjątkowego spośród produktów, które stworzyłam, a dzięki temu wesprzeć moją działalność.