Pracownia Merely Susan - styczeń 2019 - Pracownia ilustracji akwarelowych

Newsletter

Dołącz i otrzymuj inspirujące wiadomości, praktyczne wskazówki i atrakcyjne oferty.

Instagram

Obserwuj @merelysusan na Instagramie. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w mojej pracowni.

Pracownia ilustracji akwarelowych

  /  Artykuły   /  Pracownia Merely Susan – styczeń 2019

Pracownia Merely Susan – styczeń 2019

Rok 2018 zakończyłam kolejnymi, udanymi realizacjami. Tak samo, jak w zeszłym miesiącu pokażę Wam dwa projekty wzorów na tkaninę oraz jedną własną realizację. Do przeczytania posta zapraszam wszystkich miłośników pięknych rzeczy, ciekawych, co działo się w mojej pracowni ilustracji akwarelowych w ubiegłym miesiącu oraz zainteresowanych współpracą z marką Merely Susan.

 

Wzór na tkaninę w peonie

 

 

Muszę przyznać, że to najdłuższy projekt, jaki realizowałam. Czytaliście artykuł “Jak zaprojektować wzór na tkaninę?” w którym rozpisałam projektowanie wzoru na etapy i określiłam im ramy czasowe? Tym razem sięgnęły one maksimum. Same ilustracje malowałam kilkanaście dni roboczych. Zależało mi na tym, żeby kwiatki namalować najlepiej, jak tylko umiem. Mam nadzieję, że efekt jest wart pracy, którą włożyłam w zaprojektowanie wzoru.

Projekt zostanie wykorzystany do stworzenia pościeli. Dzięki dużym formatom ilustracji, skanom w wysokiej rozdzielczości i odpowiedniej obróbce graficznej mogłam stworzyć raport (powtarzalny fragment wzoru) o dużych wymiarach — ponad 100 × 100 cm. Nie chcecie wiedzieć, ile ważył plik otwarty w Photoshopie. Nie jeden komputer odmówiłby współpracy. Na szczęście w tym roku zainwestowałam w nowy sprzęt i niestraszne mi takie tłuścioszki. Wszystkie (wcześniej przemyślane) zabiegi pozwoliły mi stworzyć projekt wzoru na tkaninę z elementami o naprawdę dużych wymiarach. Pościel nie będzie zadrukowana małymi kwiatkami, tylko dużymi ilustracjami peoni w świetnej rozdzielczości. Od początku wiedziałam, że właśnie na takim efekcie będzie zależeć mojej klientce.

Wzór na tkaninę w piórka

 

 

 

Pomysł na wzór w piórka przyszedł do mojej klientki po zobaczeniu plakatu – wieniec piórek, który jest dostępny w moim sklepie. Nie sprzedaję projektów, które wykorzystuje moja marka, dlatego zaproponowałam stworzenie nowych ilustracji, które będą zainspirowane tą pracą. Bazowałam na kolorach ziemi z domieszką niebieskiego. Tym razem stworzenie wzoru zajęło mi kilka dni roboczych. Nie oznacza to, że starałam się mnie lub projekt był „łatwiejszy”. Czas zależy od tempa pracy, a ono jest uzależnione od wielu czynników. W końcu człowiek, nie maszyna.

Projekt zostanie wykorzystany do stworzenia pościeli. Kołdra będzie zadrukowana dużymi ilustracjami piórek ułożonymi w okrąg. Taki projekt wymaga stworzenia paneli do druku zamiast pojedynczego raportu. Na poduszkach znajdzie się pattern z tych samych ilustracji.

 

Torby i worki bawełniane z nadrukiem ilustracji akwarelowych

 

torba bawełniana, ilustracja akwarelowa, rośliny, paprotka

 

Od dawna marzyłam o stworzeniu tekstyliów z nadrukami moich ilustracji. Barierą było znalezienie dobrego wykonawcy. Kiedy dostałam kontakt do rodzinnej firmy w Polsce, która zgodziła się uszyć dla mnie torby i plecaki oraz zająć się nadrukiem, postanowiłam spróbować. W grudniu zamówiłam pierwsze produkty – torby z paprotkami, fioletowymi anemonami i rumiankiem oraz plecaczki worki ze wzorami w chabry, liski i rośliny botaniczne.

 

Wszystkie produkty są ręcznie szyte z ekologicznego, grubego materiału sprowadzanego z Łodzi. Wykonanie jest naprawdę porządne. Solidny materiał sprawi, że produkty posłużą na długo. Plecaczki mają wszyte wewnątrz dodatkowe dwie kieszonki. Sznureczki są bawełniane w kolorach: granatowym, kremowym i białym ze wplecioną, złotą nitką. Dokładna specyfikacja znajduje się w opisie każdego produktu w moim sklepie. Jestem bardzo ciekawa, czy polubicie nowe produkty!

 

Ma nadzieję, że spodobały Wam się projekty, które stworzyłam w mojej pracowni w grudniu. Czekam na Wasze opinie w komentarzach pod artykułem. Chętnie odpowiem na wszystkie wiadomości i pytania. Uściski, Zuza.

 

Dodaj komentarz