Pracownia Merely Susan - grudzień 2018 - Pracownia ilustracji akwarelowych

Newsletter

Dołącz i otrzymuj inspirujące wiadomości, praktyczne wskazówki i atrakcyjne oferty.

Instagram

Obserwuj @merelysusan na Instagramie. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w mojej pracowni.

Pracownia ilustracji akwarelowych

  /  Artykuły   /  Pracownia Merely Susan – grudzień 2018

Pracownia Merely Susan – grudzień 2018

Cześć! Muszę przyznać, że dawno nie miałam tak intensywnego miesiąca. W listopadzie miałam bardzo dużo pracy oraz nowych wyzwań. Część postawili przede mną moi klienci. Druga połowa to własne pomysły, które postanowiłam zrealizować i wyzwania, których się podjęłam. Jeżeli chcesz obejrzeć projekty, które udało mi się skończyć i zobaczyć, nad czym aktualnie pracuję, zapraszam Cię do przeczytania tego artykułu.

 

merely susan, ilustracja akwarelowa, torba bawełniana, akwarela, akwarela nadruk, torba z paprotką, tote bag, torba bawełniana z nadrukiem, torba nadruk, torba kwiaty, torba rośliny, motyw roślinny, botyw botaniczny, motyw paprotka, tkanina boho, motyw boho, tkanina pióra piórka, Wzór na tkaninę, wzory na tkaniny, tkanina drukowana, tkanina bawełniana, tkanina, tkanina wzorzysta, tkanina dziecięca, tkanina ze wzorem dziecięcym, tkanina dla dziecka, pościel, pościel dla dziecka, zestaw pościeli

 

Wzór na tkaninę w piórka

 

W listopadzie zaczęłam współpracę z marką Mom For Baby. Naszym celem było stworzenie dwóch wzorów na tkaninę. Oba wzory są połączone jednym motywem — akwarelowymi plamkami. Taki zabieg był propozycją właścicielki. Uważam, że wyszedł naprawdę ciekawie. Sprawił, że dwa różne motywy mogą tworzyć kolekcję. Oba wzory zostaną wykorzystane do stworzenia tekstyliów dziecięcych m.in. pościeli, otulaczy, prześcieradeł, kocyków, pieluszek muślinowych i innych.

 

Wzór w piórka miał początkowo odcień różu. Po namysłach uznałyśmy, że zmienimy go na pomarańcz. Chciałyśmy, aby był skierowany zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. W mojej pracowni zdecydowanie większość wzorów jest skierowana do płci pięknej. Może powinnam to zmienić i zrealizować kilka projektów w innym klimacie? Co sądzicie?

 

merely susan, ilustracja akwarelowa, torba bawełniana, akwarela, akwarela nadruk, torba z paprotką, tote bag, torba bawełniana z nadrukiem, torba nadruk, torba kwiaty, torba rośliny, motyw roślinny, botyw botaniczny, motyw paprotkaWzór na tkaninę, wzory na tkaniny, tkanina drukowana, tkanina bawełniana, tkanina, tkanina wzorzysta, tkanina kwiatowa, tkanina ze wzorem dziecięcym, tkanina w kwiaty, tkanina kwiaty wiśni, pościel, pościel w kwiaty, zestaw pościeli

 

Wzór na tkaninę w kwiaty wiśni

 

Marka Mom For Baby powstała z zamiłowania do estetyki i wyjątkowych wzorów. Cieszę się, że moje wzory mogły trafić do kolekcji dostępnej w ich sklepie. Nie mogę doczekać się realizacji! Sądząc po pozytywnych komentarzach, które dostałam od Was na Instagramie i Facebooku po opublikowaniu wzoru, nie jestem sama.

 

merely susan, ilustracja akwarelowa, torba bawełniana, akwarela, akwarela nadruk, torba z paprotką, tote bag, torba bawełniana z nadrukiem, torba nadruk, torba kwiaty, torba rośliny, motyw roślinny, botyw botaniczny, motyw paprotkaWzór na tkaninę, wzory na tkaniny, tkanina drukowana, tkanina bawełniana, tkanina, tkanina wzorzysta, tkanina kwiatowa, tkanina ze wzorem dziecięcym, tkanina w kwiaty, tkanina kwiaty wiśni, pościel, pościel w kwiaty, tkanina motyle, tkanina magnolia, tkanina kolorowa, piękna tkanina, zestaw pościeli

 

Wzór na tkaninę w motyle i magnolie

 

Kolejny projekt wzoru stworzyłam dla nowej marki, która już niedługo pojawi się na rynku z pierwszymi produktami. Muszę przyznać, że takie zlecenia cieszą mnie podwójnie. Z jednej strony, robię to, co kocham. Z drugiej, moja twórczość decyduje o tym, jakie pierwsze wrażenie zrobi biznes. To duże wyzwanie i odpowiedzialność. Tak samo, jak właścicielka marki, chcę, żeby projekty wyszły jak najlepiej, a marka pokazała, że jest warta uwagi.

 

W grudniu będziemy realizować kolejne projekty, a w listopadzie udało nam się zakończyć jeden z nich — projekt wzoru na tkaninę w motyle, magnolie, liście eukaliptusa szarego oraz białe anemony. Myślę, że to wyjątkowo piękne zestawienie roślin. Zgodzicie się ze mną? Wzór ma czyste, jasne kolory. Kojarzy się z wiosną i radością. Powstanie z niego kolekcja pościeli i piżam damskich. Czuję, że będę musiała zamówić jeden komplet dla siebie.

 

merely susan, ilustracja akwarelowa, torba bawełniana, akwarela, akwarela nadruk, torba z paprotką, tote bag, torba bawełniana z nadrukiem, torba nadruk, torba kwiaty, torba rośliny, motyw roślinny, botyw botaniczny, motyw paprotka

 

Nadruki na torby bawełniane i plecaczki

 

Ostatnim listopadowym projektem jest kolekcja toreb bawełnianych i plecaczków z nadrukami moich ilustracji akwarelowych. Już jakiś czas temu chciałam wprowadzić takie produkty do sklepu, ale nie znalazłam odpowiedniego wykonawcy. Chciała, żeby nie tylko nadruk, ale również sam produkt był wysokiej jakości. Jakiś czas temu dostałam kontakt do polskiej firmy, która zgodziła się nadrukować moje ilustracje, ale również ręcznie uczyć torebki. Teraz mam pewność, że do moich klientów trafią naprawdę wyjątkowe produkty.

 

merely susan, ilustracja akwarelowa, torba bawełniana, akwarela, akwarela nadruk, torba z paprotką, tote bag, torba bawełniana z nadrukiem, torba nadruk, torba kwiaty, torba rośliny, motyw roślinny, botyw botaniczny, motyw paprotka

 

Torby będą uszyte z ekologicznego materiału sprowadzonego z Łodzi. Nadruk będzie bezpieczny dla dzieci oraz środowiska. Pierwsze torby i plecaczki pojawią się w sprzedaży pod koniec grudnia. Jestem bardzo ciekawa efektów i nie mogę się doczekać, aż torby i plecaczki przyjadą do mojej pracowni. W artykule pokazuję wzory, które doczekają się realizacji. Jeżeli produkt będzie cieszył się zainteresowaniem, po Nowym Roku zamówię więcej egzemplarzy oraz zwiększę różnorodność wzorów, aby każdy znalazł coś wyjątkowego dla siebie.

 

Uff…to był długi, ale fantastyczny miesiąc. Grudzień zapowiada się podobnie. Jestem bardzo ciekawa Waszych opinii na temat projektów. Dajcie znać, czy podobają Wam się wzory na tkaniny oraz co sądzicie o projekcie nowych produktów do mojego sklepu. Uściski, Zuza.

 

Dodaj komentarz