Pracownia Merely Susan - sierpnień 2018 - Pracownia ilustracji akwarelowych

Newsletter

Dołącz i otrzymuj inspirujące wiadomości, praktyczne wskazówki i atrakcyjne oferty.

Instagram

Obserwuj @merelysusan na Instagramie. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w mojej pracowni.

Pracownia ilustracji akwarelowych

  /  Moja pracownia   /  Pracownia Merely Susan – sierpnień 2018

Pracownia Merely Susan – sierpnień 2018

Śniadanie, spacer, poszukiwanie roślinek, które cieszą oko. Malowanie po kilka godzin dziennie. Dwa tygodnie pracy. Czy było warto? Pewnie! Motywem przewodnim lipca stały się kwiaty polne. Moim marzeniem było stworzenie kolorowego wzoru pełnego prostych, ale pięknych kwiatów, które znamy z codziennych spacerów. W dzisiejszym artykule możecie zobaczyć, jak powstawały ilustracje do dwóch nowych wzorów na tkaniny, które są dostępne w moim sklepie.

 

 

Proces projektowy

 

Jeżeli chcesz spędzić kilka minut oglądając ilustracje akwarelowe, które namalowałam w lipcu, to zapraszam cię do obejrzenia tego filmiku – “Przegląd ilustracji akwarelowych – lipiec“.

 

 

Wzór na tkaninę – “Chabry i Maki”

 

Gdyby nie moja ukochana społeczność na Facebook’u ten wzór w ogóle by nie powstał. Pod postem dziewczyny podsunęły mi naprawdę rewelacyjne pomysły, jak ulepszyć pierwszą koncepcję. Prosty wzór w maki zamienił się w kompozycje z maków, chabrów i pączków.  Czerwień przełamana niebieskim wygląda rewelacyjnie. Mniejsze elementy w postaci pączków kwiatów sprawiły, że wzór wydaje się delikatniejszy, a białe przestrzenie są wypełnione.  Zawsze, jak pytam moich czytelników, co namalować, chociaż jedna odpowiedź brzmi “Maki!”. Ty też jesteś miłośniczką maków?  

 

 

Wzór na tkaninę – “Zielnik” 

 

Marzyłam o tym wzorze, odkąd zaczęłam projektować wzory na tkaniny. Czekałam, aż będę miała wystarczające umiejętności, żeby go stworzyć. Dlaczego było tak trudno? Namalowanie kilkudziesięciu pasujących do siebie ilustracji to nie lada wyzwanie. Ułożenie ich tak, żeby ładnie współgrały jeszcze trudniejsze. Po dwóch latach wreszcie zrealizowałam swój pomysł. Efekt możesz zobaczyć na zdjęciach. Co o nim sądzisz? Ja czuję radość, bo w projekt włożyłam całe serce. Mam nadzieję, że z tkaniny z moim wzorem powstanie wiele pięknych projektów.  

 

 

 

Jestem bardzo ciekawa, jak Ty wykorzystałabyś wzory z motywem kwiatów polnych. Jaką rzecz byś z nich zaprojektowała? Piękną pościel? A może zwiewną, letnią sukienkę? Napisz swój pomysł w komentarzu!  

 

Uściski i pięknego dnia,  

Merely Susan 

 

Dodaj komentarz