Co to jest raport i jak go stworzyć? - Pracownia ilustracji akwarelowych

Newsletter

Dołącz i otrzymuj inspirujące wiadomości, praktyczne wskazówki i atrakcyjne oferty.

Instagram

Obserwuj @merelysusan na Instagramie. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w mojej pracowni.

Pracownia ilustracji akwarelowych

  /  Projektowanie wzorów na tkaniny   /  Co to jest raport i jak go stworzyć?

Co to jest raport i jak go stworzyć?

Raport to słowo, które często pojawia się w moich artykułach na temat projektowania wzorów. Natkniesz się na nie, kiedy będziesz chciała zamówić tkaninę z nadrukiem własnego projektu wzoru oraz przy współpracy z projektantem wzorów. Z tego artykułu dowiesz się, co oznacza oraz dlaczego nie jest synonimem słowa wzór.

 

Co to jest raport, projektowanie wzorów na tkaniny, surface pattern design

 

Raport

 

Najprościej można powiedzieć, że raport to powtarzalny fragment wzoru. Raport powielony na długość i szerokość tworzy wzór. Słowo raport i wzór nie są synonimami. Poprawnie zaprojektowany raport po powieleniu na długość i szerokość powinien wyglądać atrakcyjnie. Pomiędzy raportami nie powinny pojawiać się białe pasy, a odległości pomiędzy elementami powinny być proporcjonalne.

 

Jak stworzyć raport?

 

Projektowanie raportu zaczynamy od ustalenia jego wymiarów. Stwórz nowy plik w programie graficznym, a następnie ustaw odpowiednie wymiary, czyli docelowy rozmiar raportu oraz rozdzielczości. Kolejnym krokiem będzie umieszczenie elementów, z których ma powstać wzór na polu roboczym.

 

Efekt to w dużej mierze kwestia praktyki. Im więcej raportów stworzymy, tym większe będziemy mieć wyczucie do tego, jak zestawiać ze sobą poszczególne elementy, jakiej powinny być wielkości oraz w jakich odległościach ustawione od siebie.

 

Po ułożeniu elementów wystarczy poprawnie zapisać plik do druku. Raport jest gotowy do przesłania do drukarni, z którą planujemy współpracować lub do wykorzystania go w naszych projektach graficznych.

 

Chcesz zobaczyć, jak krok po kroku stworzyć raport w programie Photoshop i poprawnie zapisać plik do druku? Zobacz wideo “Jak ułożyć elementy w raport”. Więcej na temat projektowania wzorów dowiesz się z mojego kursu projektowania wzorów na tkaniny i nie tylko.

 

Do usłyszenia,

Zuzanna (Merely Susan).

 

Odbierz bezpłatnie webinar "Jak zostać projektantem wzorów"

Dodaj komentarz