Staram się zachęcać moich klientów do wybierania produktów o wysokiej wartości artystycznej i rzemieślniczej

Każdy pomysł na nowy wzór ma początek w moim szkicowniku. Gotowy projekt jest następnie starannie malowany przy pomocy farb akwarelowych, gwaszy lub tuszu. Historie, które opowiadam poprzez moje wzory, są ukryte w starannie dobranych kolorach, przemyślanych kompozycjach i dopracowanych w detalach elementach.

Aby zachować charakter wynikający z ręcznego procesu, moje projekty wzorów przechodzą jedynie minimalną, niezbędną obróbkę cyfrową. Niedoskonałości wynikające z ręcznej pracy nad projektami wzorów sprawiają, że tkaniny, tekstylia i tapety z ich nadrukiem stają się czułą opowieścią o twórczym procesie.

W projektowaniu wzorów łączę stare z nowym – rzemieślnicze techniki tj. ręcznie malowane projekty wzorów i nowoczesne technologie tj. druk cyfrowy. Druk cyfrowy pozwala mi przenosić moje ręcznie malowane projekty wzorów na tkaniny i gotowe produkty przy zachowaniu ekspresji procesu tzn. bez wprowadzania dużych zmian do projektu tj. upraszczanie kształtów czy ograniczania ilości użytych kolorów. 

Ta technologia pozwala mi wytworzyć tkaniny, na których są widoczne subtelne zmiany odcienia i miękkie ślady pędzla uchwycone w procesie malowania wzorów. Umożliwia ona również pokazanie nawet najmniejszych szczegółów oraz zapewnia absolutną ciągłość, czyli druk bez widocznych połączeń i przesunięć.

Druk cyfrowy certyfikowanymi pigmentami wodnymi to jedna z bardziej wrażliwych na potrzeby naszej planety i bezpiecznych technologii. Pozwala na produkcję tkanin przy minimalnym użyciu ilości materiału bazowego, atramentów, energii, wody i substancji chemicznych w porównaniu np. z sitodrukiem.

Proces projektowania wzorów to dla mnie coś więcej niż namalowanie przypadkowych elementów i ułożenie ich w atrakcyjną wizualnie kompozycję. Wierzę, że poprzez zaangażowanie w proces i dbałość o każdy element można tworzyć przedmioty, które nie tylko mają znaczenie, ale również mogą przetrwać próbę czasu.

Przed wprowadzeniem nowych tkanin drukowanych do sprzedaży zawsze zamawiam próbki – sprawdzam, czy dobrana została odpowiednia skala wzoru oraz kolory. Wierzę w pracę z takim poziomem staranności i szczegółowości, jak tylko jest to możliwe, dlatego poświęcam na ten etap więcej czasu i uwagi, aby upewnić się, że uzyskałam satysfakcjonujący efekt.

Dopiero po zatwierdzeniu próbek rozpoczyna się produkcja. Mogę powiedzieć, że gotowy produkt np. tkanina drukowana to rezultat wielu miesięcy pracy, aby stworzyć projekt wzoru, który wygląda dobrze nie tylko na ekranie mojego komputera, ale również wydrukowany na materiale, na który jest przeznaczony.

Myślę, że to właśnie celebrowanie powolnego procesu sprawia, że przedmioty, które powstają w moim studio, są wybierane nie tylko ze względu na ich walory estetyczne, ale również historie, które przychodzą razem z nimi. Dziękuję Ci za przeczytanie tego artykułu. Cieszę się, że mogłam podzielić się z Tobą tą historią.