Praktykowanie wdzięczności za podróż

12/12/2021
By Merely Susan

Marka Merely Susan rozwijała się powoli od pasji do malowania akwarelą, projektowania wzorów i dzielenia się kojącą radością z tworzenia własnymi rękami. Od 2015 praktykuję malowanie akwarelami, bo pozwala mi to na niezakłócony kontakt ze sobą i z naturą. W 2016 roku założyłam markę Merely Susan, rozpoczęłam doskonalenie moich umiejętności w zakresie projektowania wzorów oraz zdobywanie wiedzy, jak prowadzić własną pracownię projektową i rozwijać kreatywny biznes.

 

Moim celem nie jest podążanie za trendami, ale raczej próba stworzenia ponadczasowych projektów np. wzorów, które tworzą kojącą zmysły i sprzyjającą wyciszeniu atmosferę we wnętrzu, sprawiają, że powierzchnia zyskuje ciekawą strukturę, a także, że mogą wzbogacić projekt w głęboką narrację. Wierzę, że za każdym projektem wzoru może kryć się inspirująca historia, która nie tylko wywoła ciepłe wspomnienia, ale również wprowadzi do przestrzeni niepowtarzalny klimat. Ja lubię opowiadać moje historie poprzez ręcznie malowane ilustracje i starannie dobrane kolory w moich kolekcjach wzorów, tkanin i tekstyliów.

 

„Projektowanie wzorów to dla mnie właściwy format. To po prostu moje ulubione płótno.”

 

Pewnego dnia w moje ręce trafiła tkanina lniana. Doświadczenie tego materiału i absolutna pasja do niego sprawiły, że lniane tkaniny i tekstylia stały się moim nowym płótnem. Przeprowadziłam długi proces projektowy, aby stworzyć wyjątkowe tkaniny dla pasjonatów szycia, którzy chcą wprowadzić moje wzory do swoich projektów lub pracowni. Mogę powiedzieć, że od tego czasu marka Merely Susan specjalizuje się w tkaninach lnianych i bawełnianych z nadrukiem cyfrowym oraz delikatnych wzorach w stonowanej kolorystyce, które są inspirowane organicznymi formami prosto z natury.

 

Wraz z rozwojem sklepu z tkaninami zaczęła kiełkować moja pasja do bardziej przemyślanego podejścia do życia i tworzenia przestrzeni domu, a także myśl o stworzeniu kolekcji tekstyliów. Różne koncepcje pojawiały się w mojej pracowni, aż w końcu powstała pierwsza kolekcja ręcznie szytych poduszek. W tekstyliach doceniam to, że mogą pomóc stworzyć spokojną atmosferę w naszym domu, wzbogacić wnętrze w ciekawe wzory i sensualne faktury, a także ukoić nasze zmysły. Czuję, że moja dusza jest nakarmiona, kiedy moja marka może dzielić się produktami, które mogą tak bardzo wzbogacać naszą codzienność.

 

Wierzę, że moje wzory, starannie zaprojektowane tekstylia i przemyślane produkty to coś więcej niż tylko przyjemna dla oka estetyka, ale również piękne historie, które przychodzą razem z pozornie zwykłymi rzeczami. Zawsze widziałam unikalny rodzaj piękna w ręcznie robionych przedmiotach – ten, który wynika z osobliwości związanych z procesem tworzenia własnymi rękami. Więź emocjonalna, którą mamy z takimi przedmiotami sprawia, że stają się one niezastąpionym elementem naszej codzienności. Chcemy, aby zostały z nami na dłużej, a nie tylko przez jeden sezon.

 

„Wierzę, że dobrze zaprojektowana przestrzeń naszego domu może ulepszać sposób, w jaki żyjemy.”

 

Po ukończeniu studiów na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej rozpoczęłam długo wyczekiwaną praktykę jako projektantka wnętrz. Chcę, aby misją mojej marki było zachęcanie do bardziej uważnego i świadomego życia oraz pomaganie moim klientom w tworzeniu komfortowej przestrzeni domu, która im to umożliwi.

 

Preferuję neutralne wnętrza, które zachęcają do kontaktu z naturą, potrafią ukoić zmysły i przywrócić poczucie spokoju. Ponadto uważam, że ważne jest tworzenie zmysłowej przestrzeni w naszym domu, która nie tylko skupia się na wyglądzie, ale również na doświadczaniu przestrzeni, zakorzeniając nas w teraźniejszości i zachęcając do bardziej świadomego życia.

 

Wierzę, że przestrzeń, w której żyjemy, może nie tylko reprezentować naszą osobowość, czy estetykę, ale również, a może przede wszystkim, wspierać kierunek, w którym chcemy się rozwijać. Dobrze zaprojektowana przestrzeń domowa jest komfortową, wspiera naszą codzienność, a także może pomóc nam się wyciszyć i odżywić naszą duszę. Uwielbiam myśleć w ten sposób i dzielić się tą ideą z moimi klientami.

 

Pomimo tego, że w mojej pracowni powstaje wiele wyjątkowych projektów, nie skupiam się wyłącznie na materialnych i łatwo mierzalnych rezultatach, ale dostrzegam wartość w uważnej praktyce. Wierzę, że sukces to proces ciągłej zmiany bez punktu końcowego. Z tego powodu postanowiłam prowadzić powolny biznes i rozwijać go w sposób organiczny. Uwielbiam rzemieślniczy charakter mojej pracowni, który pozwala mi tworzyć przemyślane projekty i starannie wykonane produkty, a także umożliwia personalny kontakt z klientem.

 

„Luksus to dla mnie bardziej to, jak się czujemy, a także zaangażowanie w proces”

 

W mojej pracowni cały czas powstają z pasją projekty wzorów i kolekcje drukowanych tkanin lnianych i bawełnianych. Po godzinach praktykuję malarstwo, a od czasu do czasu udostępniam reprodukcje moich prac. Od 2021 obszarem rozwoju dla mnie i dla mojej firmy jest projektowanie tekstyliów. Zdobywam również wiedzę na temat projektowania wnętrz i mam nadzieję, że kiedyś będę mogła zajmować się tym zawodowo w Merely Susan. Dziękuję Ci za przeczytanie mojej historii! Nie mogę się doczekać, aby podzielić się z Tobą kolejnym etapem mojej podróży.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zdjęcia przedstawiają: Reprodukcje ręcznie malowanych ilustracji akwarelowych: Różę Vintage oraz Zimową Mgiełkę.

This site uses cookies to offer you a better browsing experience.