Produkty, Projekty tkanin

Tekstylia lniane

Usługi

Moja pierwsza kolekcja tekstyliów lnianych została starannie wykonana w małej, polskiej szwalni z naturalnych tkanin z nadrukiem moich autorskich wzorów.

Do tego projektu wybrałam wysokiej jakości materiał – w 100% lnianą tkaninę, która została wyprodukowana w Polskiej tkalni. Eksperymentowałam z różnymi sposobami wykończenia materiału. 

Część produktów została uszyta z tkaniny lnianej w kolorze białym oraz ivory, która została poddana procesom temblowania i stabilizowania. Uzyskałam materiał miękki i przyjemny w dotyku z widocznymi zagnieceniami. Pozostałe produkty zostały uszyte z tkaniny lnianej w kolorze oatmeal lub naturalnym o większej gramaturze. Materiał ten został poddany tylko procesowi prania, więc okazał się bardziej sztywny, a produkty z niego uszyte miały bardziej elegancki wygląd.

IDEA PROJEKTOWA

Doceniaj to, czego nie da się uzyskać w masowej produkcji – niedoskonałości wynikające z ręcznego wykonania i wysoką jakość rzemieślniczej pracy. Celebruj to, co nadaje projektom niepowtarzalny charakter, a także szczerość materiału oraz prosty i ponadczasowy design, który pozwoli przedmiotom wytrzymać próbę czasu.

Kolekcja to poduszki dekoracyjne i ręczniki kuchenne

Zależało mi na tym, aby pokazać produkty w przytulnej przestrzeni domu.

W moim studio powstał również projekt stylizacji wnętrza. Zdjęcia zrobiłam w moim mieszkaniu – w kamienicy z lat 30 w Warszawie.