Kolekcja Romantyczny Ogród

Personal work
By Merely Susan

Romantyczny Ogród to kolekcja wzorów, która powstała w mojej pracowni w pierwszej połowie 2020 roku. Celem procesu projektowego było stworzenie wzorów w stylu retro (modern vintage), które sprawdzą się do druku cyfrowego na naturalnych tkaninach lnianych i bawełnianych.

Inspiracje do stworzenia tej kolekcji znalazłam na starych fotografiach, podczas przeglądania skrawków materiałów w stylu vintage, a także spacerów po kwitnącej, letniej łące. Kolekcja to trzy projekty, namalowane ręcznie farbami akwarelowymi – Romantyczny Ogród, Różne Marzenie i Poranna Mgiełka.

Wzory to harmonijne kompozycje, które składają się z małych elementów (motywów kwiatów tj. dzika róża i niezapominajka). W palecie kolorów dominują beże, zielenie i szarości. Do każdego z projektów dodałam jednak szczyptę koloru w bardziej żywym odcieniu – niebieskiego lub różu.

Tkaniny z nadrukiem wzorów z kolekcji Romantyczny Ogród są chętnie wybierane przez klientów Merely Susan tj. osoby, które szyją na zamówienie do projektów odzieży damskiej lub dziecięcej w stylu retro (szczególnie sukienek na lato), a także do szycia zabawek i tekstyliów dla niemowląt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience.