Kolekcja Jesień

Personal work
By Merely Susan

Jesień to kolekcja tekstyliów lnianych, która powstała w mojej pracowni w drugiej połowie 2021 roku. Celem procesu projektowego było stworzenie wzorów, które sprawdzą się do druku cyfrowego na naturalnych tkaninach dekoracyjnych, by uczyć z nich wyjątkowe tekstylia domowe tj. poduszki dekoracyjne.

Kolekcja to połączenie trzech technik – farb akwarelowych, gwaszu i tuszu i cztery projekty wzorów: Rośliny Pnące, Kwiaty polne, Kwiatki i Liście. Pierwszy wzór o bardzo organicznej kompozycji z kwiatów pnących został namalowany akwarelami.

Drugi to próba pracy z nową techniką – tuszem. Graficzne przedstawieniu konturów kwiatów polnych pozwoliło mi uzyskać organiczne linie i stworzyć bardzo osobisty projekt wzoru, w którym widoczny jest każdy ruch mojej ręki. Ostatnie dwa, bardzo delikatne i moim zdaniem klasyczne wzory zostały namalowane gwaszem.

Lubię, kiedy projekty wzorów nie przytłaczają i nie dominują, szczególnie jeżeli są przeznaczone na artykuły do dekoracji wnętrz, dlatego starałam się stworzyć harmonijne kompozycje z motywów inspirowanych naturą. Dzięki temu, że postawiłam na uważny proces projektowy, w subtelne struktury wzorów mogły zostać wplecione piękne historie.

Te historie są z jednej strony ukryte w starannie namalowanych motywach i przemyślanych kompozycjach, a z drugiej pochodzą bezpośrednio z mojej pracowni – są wynikiem uważnego procesu i niedoskonałości wynikających z pracy własnymi rękami.

Pomimo tego, że piękne wzory to tylko dodatek, wierzę, że mogą wzbogacić produkt w głębszą narrację i uczynić go niezastąpionym elementem naszej codzienności. Wprowadzone do wnętrza historie, mogą pomóc w stworzeniu kojącej i sprzyjającej wyciszeniu atmosfery w przestrzeni domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

This site uses cookies to offer you a better browsing experience.