Podcast Pięknie i Kreatywnie odc.1 Jak zacząć dzielić się swoją historią - Merely Susan

Podcast Pięknie i Kreatywnie odc.1 Jak zacząć dzielić się swoją historią

Zapraszam Cię do odsłuchania pierwszego odcinka moje podcastu Pięknie i kreatywnie. Nazywam się Zuzanna i jestem projektantką, która uważa, że piękne produktu stworzone z dbałością powinny być doceniane. Ten podcast stworzyłam dla osób, które chcą rozpocząć ścieżkę kreatywnego twórcy lub zacząć pięknie dzielić się swoją twórczością. Przygotuj sobie pyszną kawę lub ulubioną herbatę. Porozmawiajmy o pracy projektanta i prowadzeniu własnego biznesu kreatywnego.

 

Podcast “Pięknie i kreatywnie” odcinek 1 – Jak zacząć dzielić się swoją twórczością.

Ten odcinek podcastu jest sponsorowany przez moją grupę Pięknie i Kreatywnie. To warsztat, który opublikowałam dla jej uczestniczek. Jeżeli Ci się spodoba i będziesz chciała wziąć udział w kolejnych, zapraszam Cię na stronę Akademii Merely Susan.

Kursy, które tam znajdziesz, stworzyłam dla osób, które chcą zbudować silną markę, aby móc zarabiać na tym, co kochają robić. Naucz się czegoś nowego i rozpocznij piękny proces dzielenia się swoją twórczość. Nie dlatego, że to jest łatwe, ale dlatego, że ma znaczenie. Zapraszam!

 

 

TRANSKRYPCJA

 

Witaj w podcaście Pięknie i kreatywnie. Nazywam się Zuzanna i jestem projektantką, która uważa, że piękne produktu stworzone z dbałością powinny być doceniane. Ten podcast stworzyłam dla osób, które chcą rozpocząć ścieżkę kreatywnego twórcy lub zacząć pięknie dzielić się swoją twórczością. Przygotuj sobie pyszną kawę lub ulubioną herbatę. Porozmawiajmy o pracy projektanta i prowadzeniu własnego biznesu kreatywnego.

Nie bez powodu postanowiłam, aby pierwszy warsztat w 2021 dotyczył opowiadania historii i bynajmniej nie chodzi mi tylko o to, aby opowiedzieć historie swojego życia. Osobista historia może być jednak istotna dla kreatywnych twórców w budowaniu własnej marki osobistej. Sprawia, że to, co robimy, jest bardziej personalne. Pomaga naszej społeczności nawiązać z nami bliższą relację.

Początki mojego własnego biznesu kreatywnego sięgają czasów, kiedy pisałam pierwszego bloga. Dzieliłam się na nim moją podróżą, procesem rysowania, radością, którą przynosiło mi robienie postępów. Osoby, które do mnie dołączały, chciały z jednej strony uczestniczyć w tej podróży i transformacji. Z drugiej dawało im to motywację, aby działać, bo kiedy robimy coś razem, bez względu na to, czy siedzimy w jednej sali ze szkicownikami w ręku, czy w innych częściach kraju, możemy popychać się razem do przodu i motywować do działania.

Osobistą historią jest moja transformacja, droga z punktu “A”, kiedy nie umiałam rysować, proces, w który się zaangażowała, tworząc każdego dnia nowe prace i punkt “C”, w którym dostałam pierwsze zlecenie i zaczęłam pracować, dzięki temu, że zdecydowałam się odbyć tę podróż. Mój proces to osobna historia, która sprawiała, że to, co robiłam, było wyjątkowe i wiele osób postanowiło uczestniczyć w mojej podróży, a nawet zainwestować we mnie i wesprzeć mnie jako twórcę.

Z tego samego powodu zdecydowałam się założyć grupę Pięknie i kreatywnie. Chcę umożliwić osobom, które dopiero zaczynają dzielić się swoją twórczością, zrobienie tego w kameralnej przestrzeni i miejscu pełnym życzliwych osób, gotowych podzielić się ciepłym słowem, dodającym motywację do działania lub konstruktywną krytyką, pomagająca im zrobić krok do przodu.

Chcę im pokazać, jak to robić, ponieważ przez wiele lat robiłam to zarówno dobrze, jak i źle, a teraz mam świadomość, co się sprawdza i w jakie pułapki możemy wpaść na różnych etapach Ścieżce Kreatywnego Twórcy, które mogą odciągnąć nasz od naszej praktyki i pięknego procesu, który postanowiliśmy rozpocząć.

Wiele osób zaczyna dzielenie się swoją twórczością w mediach. Pomimo tego, że nie ma tym nic złego, a nawet do tego zachęcam, to jednak często zaczynamy to robić bez świadomości, że należy słuchać tylko wybranych osób – osób, które mają doświadczenie w naszej specjalizacji lub osób, które są naszą grupą odbiorców.

Jeżeli spróbujemy zadowolić wszystkich i będziemy przejmować się każdą krytyką wymierzoną w kierunku naszej pracy lub nawet nas samych albo nawet sami wymierzać sobie te krytyka patrząc na liczbę reakcji, to może być strasznie frustrujące.

Z tego powodu ja w 2021 postanowiłam poświęcić się procesowi, zamiast przesadnie patrzeć na efekty i ilość reakcji. Postanowiłam troszczyć się o osoby, które podróżują razem ze mną. Nie czuję potrzeby, aby obserwowało mnie mnóstwo ludzi, dla których to, co robię, nie ma znaczenia. Wolę projektować dla tych, którym zależy na wprowadzaniu zmiany, która jest moją misją.

Do tego samego chce zachęcić wszystkie uczestniczki grupy, bo nie ma nic piękniejszego dla kreatywnego twórcy, niż zagłębienie się w piękny, szczery, kreatywny proces i tworzenie dla osób, które to doceniają. Twoim celem nie będzie projektowanie dla wszystkich. Twoim celem nie będzie projektowanie dla tych, którzy zaczną narzekać, że jest za drogo. Twoim celem będzie zdefiniowanie, dla kogo projektujesz i konsekwentne budowanie relacji właśnie z tymi osobami. Teraz chcę, abyś skupiła się na historii, którą chcesz im opowiedzieć.

Zacznij od wybrania dla siebie praktyki, w którą chcesz się zaangażować. Musi Ci na niej zależeć na tyle, że wytrwasz i będziesz konsekwentnie iść dalej, nawet wtedy, kiedy pojawią się osoby, które będą mieć inne zdanie, niż Ty. Musisz wiedzieć, po co chcesz to robić, na jakiej zmianie Ci zależy.

To nie będzie coś, co zrobisz, aby osiągnąć konkretny rezultat lub ilość reakcji. To będzie coś, co będziesz robić nawet wtedy, jeżeli nie będziesz mieć pewności, że się uda. To będzie Twoje zobowiązanie, aby robić coś i systematycznie się tym dzielić ze swoją społecznością. To będzie również Twoje zobowiązanie, aby robić to konsekwentnie, mieć spójną intencję.

Moją praktyką w 2021 będzie systematyczne tworzenie treści. Chcę pisać codziennie przynajmniej przez 30 minut rano, dłużej, jeżeli będzie mi to wychodzić dobrze i dokładnie tyle, jeżeli nie będę mogła ułożyć żadnego sensownego zdania. Chcę to robić, ponieważ wierzę, że dzielenie się swoją wiedzą jest aktem życzliwości i pozwala nam wzajemnie popychać się do przodu. Wierzę, że robiąc to, mogę pracować nad zmianą, którą chcę zobaczyć w świecie. Będę to robić nawet wtedy, jeżeli nikt nie będzie tego czytać.

Jedyne, co możemy zrobić jako kreatywni twórcy to zaangażować się w szczery proces, aby pracować nad zmianą, którą chcemy zobaczyć, na tworzeniu dla ludzi, którzy to docenią, na których potrzeby i marzenia będziemy chcieli odpowiedzieć. Nie mamy gwarancji, że to się uda, nasz pomysł się przyjmie i już niedługo będziemy zarabiać dużo pieniędzy, robiąc to, co kochamy. Możemy jednak spróbować. Musimy się przygotować, że to będzie proces.

Kilka lat temu rozpoczęłam proces, aby zostać projektantką wzorów. Polegała ona na tym, że po prostu projektowałam te wzory i pokazywałam się, dzieliłam się moją twórczością, wysyłałam ją do osób, które chciały ją oglądać. Przez kilka lat cierpliwie pracowałam. Robiłam to bez gwarancji, że mi się uda. Robiłam to, bo kochałam to robić.

Kreatywność nie polega na tym, że coś robimy. Stajemy się kreatywni, kiedy się tym dzielimy. Ja byłam w tym bardzo systematyczna i konsekwentna. Najważniejsze jest to, że nie tylko projektowałam wzory, ale również wysyłałam swoją twórczość. Wysyłałam ją do mojej społeczności. Wysyłałam ją do klientów. Wysyłałam ją do firm, z którymi chciałam współpracować.

Pomimo tego, że moje taktyki się zmieniały i nie wszystkie były trafione, intencja pozostała ta sama, chciałam projektować piękne wzory i byłam w tym bardzo konsekwentna, ponieważ wszystkie projekty nie bez powodu są z motywem roślin i kwiatów, to część historii, którą jako projektantka opowiadam. Kim Ty jesteś i jaką historię opowiadasz?

Pomyśl o miejscu, w którym chcesz budować swoją społeczność – to może być Instagram, Facebook, Blog, Własna strona WWW lub cokolwiek innego. W każdym z tych miejsc możesz opowiedzieć swoją historię, używając innych taktyk – to może być krótki opis BIO na Instagramie, strona O mnie, To może być seria wpisów na Instagram Stories, którą zapiszesz jako osobny album.

To będzie Twoje zadanie po wysłuchaniu tego warsztatu – wybranie miejsca, wybranie formatu i opowiedzenie swojej historii. Możesz dodać hashtag #grupapieknieikreatywnie, jeżeli chcesz, abyś zobaczyła Twoją pracę lub chcesz podzielić się nią z naszą społecznością.

Twoim celem nie jest stworzenie historii, która zadowoli wszystkich, ale szczere opowiedzenie o tym, co dotyczy Cię, nawet wtedy, jeżeli jesteś jeszcze w trakcie transformacji. Pozwól innym być jej częścią, pozwól im Cię wspierać. Pozwól im razem z tobą celebrować małe sukcesy. Pozwól sobie być nieperfekcyjna i pozwól innym powiedzieć, że też są i że jesteście w tym razem.

Jeżeli będziesz kreować nieautentyczną narracje, ludzie, których szukasz, nie znajdą dla siebie miejsca, przyjdą inni, którzy wcale nie będą troszczyć się o Twoje problemy, tylko wymagać konsekwencji w tym, co postanowiłaś kreować.

Kreatywni twórcy opowiadają piękne historie. Opowiadamy o naszym kreatywnym procesie. Opowiadamy historie, które kryją się za naszymi ilustracjami, obrazami, wzorami lub innymi projektami, które kochamy robić. Opowiadamy własne historie. Napisz historię, która jest autentyczna, którą będziesz się konsekwentnie dzielić.

Jestem projektantką, która uważa, że piękne rzeczy stworzone z dbałością powinny być doceniane. Jestem projektantką, która tworzy produkty stworzone z dbałością z naturalnych materiałów, aby wspierać świadome wybory i zachęcać do bardziej uważnego życia. Kiedy inni próbują stymulować nasze zmysły, ja projektuję przedmioty, które pomagają się wyciszyć i zachęcam do bardziej uważnego życia.

Jestem projektantką, która stawiam na subtelne wzory, które pozwalają nam być bliżej natury, proste formy oraz trwałe i solidne materiały, które pięknie się starzeją, aby produkty służyły nam dłużej. Jestem projektantką, która pokazuje, jak tworzyć przestrzeń relaksu i inspiruje, jak w prosty sposób dodać do naszej codzienności szczyptę magii i radości. Kim Ty jesteś? Jak i gdzie chcesz o tym opowiedzieć, aby uczynić swoją twórczość i swój proces wyjątkowymi?

Na koniec chcę Ci powiedzieć, że naprawdę cieszę się, że z nami jesteś. Program grupy ułożyłam w taki sposób, aby krok po kroku przeprowadzić Cię przez proces dzielenia się swoją twórczością.

Ten program możesz realizować we własnym tempie, a biorąc udział w warsztatach zaplanowanych na dany miesiąc i wykonując zadania, które dla Ciebie przygotowałam, będziesz robić systematycznie krok do przodu, nawet wtedy, jeżeli masz mało czasu. Trzymam kciuki, że twój piękny rozwój na Ścieżce Kreatywnego Twórcy, którą rozpoczęłaś i za wytrwałość w procesie, który dla siebie wybrałaś. Do usłyszenia!

Dziękuję Ci za wysłuchanie tego odcinka podcastu. Grupa Pięknie i Kreatywnie, do której Cię zapraszam, to program, który pomoże Ci systematycznie robić postęp na Twojej ścieżce kreatywnego twórcy. Jesteśmy grupą twórców, który wybrali proces, w który chcą się zaangażować i rozpoczęli podróż, aby móc zarabiać na tym, co kochają robić. Dzielimy się swoim procesem, aby wprowadzać zmianę, na której nam zależy.

W grupie Pięknie i Kreatywnie nauczysz się, jak pokazywać swoją twórczość, aby uczynić ją wyjątkową. Zaczniesz dzielić się szczerym procesem i poświęcisz praktyce, która pomoże Ci robić to, na czym Ci naprawdę zależy, zamiast przesadnie dbać o rezultaty i reakcje. Dowiedz się, jak stać się profesjonalistą, który świadomie planuje swoje projekty i produkty oraz umie dotrzeć do odpowiednich klientów, którzy je docenią.

Nie chcę Cię oszukiwać! Aby zrobić postęp, będziesz musiała zobowiązać się do procesu, na którym zależy Ci na tyle, że wytrwasz. Dołącz do grupy Pięknie i Kreatywnie, aby wreszcie poukładać swoje pomysły i zacząć działać. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam Cię na stronę Akademii Merely Susan. Do zobaczenia w grupie lub na jednym z moich kursów!

No Comments

Leave a Reply