Pierwsza kolekcja lnianych tekstyliów

Data publikacji: 04/02/2022

Autor: Merely Susan

Pomysł, aby stworzyć własną kolekcję produktów uszytych z tkanin lnianych z nadrukiem moich ręcznie malowanych projektów wzorów, towarzyszył mi od dawna.

Zależało mi na tym, aby stworzyć przemyślany w detalach produkt – uszyty z naturalnych, certyfikowanych i wysokiej jakości materiałów oraz wykonany z czułością przez lokalnych rzemieślników.

 

Etap 1 – Koncepcja na projekt

Kiedy zaczynałam projekt nowej kolekcji tekstyliów, zapisałam sobie takie słowa: „Doceniaj to, czego nie da się uzyskać w masowej produkcji – niedoskonałości wynikające z ręcznego wykonania i wysoką jakość rzemieślniczej pracy. Celebruj to, co nadaje projektom niepowtarzalny charakter, a także szczerość materiału oraz prosty i ponadczasowy design, który pozwoli przedmiotom wytrzymać próbę czasu.”

 

Etap 2 – Zebranie informacji

Proces projektowy rozpoczęłam od researchu, czyli próby zdobycia jak największej ilości informacji o materiale, z którym chciałam pracować, a także możliwościach dotyczących produktu, który chciałam stworzyć.

Kolejnym krokiem było stworzenie specyfikacji produktów dla mojego wykonawcy, czyli osoby, która miała uszyć poduszki dekoracyjne z tkanin lnianych z nadrukiem moich ręcznie malowanych wzorów.

Musiałam podjąć decyzję dotyczącą rozmiaru poduszek, a także sposobu ich zamknięcia. Ostatecznie zdecydowałam się na rozwiązanie z zamkiem krytym.

Kiedy miałam już przemyślaną koncepcję na produkt, moim kolejnym zadaniem było znalezienie odpowiedniego wykonawcy. W trakcie w mojej pracowni powstawały już pomysły na wzory na tkaniny.

 

Etap 3 – Projekty wzorów

Ostatecznie zdecydowałam się na stworzenie kolekcji czterech projektów wzorów na tkaniny: Rośliny Pnące, Kwiaty polne, Białe Kwiatki i Małe Liście. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym procesie, przeczytaj artykuł: Pierwsza kolekcja tkanin dekoracyjnych.

Pracę nad tą kolekcją wzorów przeznaczonych na lniane tkaniny dekoracyjne rozpoczęłam latem – w 2021 roku. W listopadzie mogłam już odebrać gotowe materiały, a także rozpocząć planowaniem produkcji.

 

Etap 4 – Planowanie produkcji

Zdecydowałam, aby najpierw wykonać prototypy i sprawdzić mój pomysł na produkt. Prototypy wyszły dobrze, dlatego mogłam przesłać dla mojego wykonawcy pozostałą część materiału i rozpocząć produkcję.

Chciałam zaplanować szycie w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać materiał. Z większych kawałków tkaniny, które zostały po produkcji poduszek, powstały ręczniki kuchenne. Z małych skrawków zaufana krawcowa uszyła dla mnie akcesoria do włosów – scrunchies.

 

Etap 5 – Sesja zdjęciowa

Kiedy gotowe produkty trafiły do mojej pracowni, rozpoczęłam pracę nad sesją zdjęciową. Chciałam pokazać, jak moje lniane poduszki dekoracyjne prezentują się w przestrzeni domu.

 

Wierzę, że produkty, którym poświęcono wystarczająco dużo czasu i uwagi, mają znaczenie, a dzięki temu mogą przetrwać próbę czasu i stać się niezastąpionymi elementami naszej codzienności.

Zależało mi na tym, aby moje tekstylia wywoływały ciepłe wspomnienia, a dzięki temu pomogły wypełnić przestrzeń domu spokojem i stworzyć w niej kojącą atmosferę. Mam nadzieję, że przynajmniej w jakimś stopniu mi się to udało.

Tekstylia uszyte z tkanin lnianych z nadrukiem moich autorskich projektów wzorów znajdziesz w moim sklepie. W przyszłości planuję kontynuować pracę nad tym projektem.

 

Newsletter jest moją podstawową metodą kontaktu z klientami

Bądźmy w kontakcie! Otrzymuj aktualności, zakulisowe historie o procesie powstawania moich produktów oraz inspiracje, jak pięknie stylizować przestrzeń domu.

Wpisując swoje dane oraz potwierdzając zapis, zgadzasz się na wysyłkę newslettera, w tym informacji o usługach i produktach przez Merely Susan zgodnie z regulaminem newslettera.