Jak przyciągnąć uwagę klienta - Pracownia ilustracji akwarelowych

Newsletter

Dołącz i otrzymuj inspirujące wiadomości, praktyczne wskazówki i atrakcyjne oferty.

Instagram

Obserwuj @merelysusan na Instagramie. Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w mojej pracowni.

Pracownia ilustracji akwarelowych

  /  Kreatywny biznes   /  Jak przyciągnąć uwagę klienta

Jak przyciągnąć uwagę klienta

Na pewno zdajesz sobie sprawę, że social media mają dziś duży wpływ na marketing firmy. Jeżeli prowadzisz własny biznes to wiesz, ile energii kosztuje aktywność na serwisach tj. Instagram i Facebook. Co zrobić, żeby przyciągnąć uwagę obecnej na niej społeczności? Jedną z odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

 

Jak przyciągnąć uwagę?

 

Aby przyciągnąć uwagę potencjalnego klienta, możemy zrobić coś nietuzinkowego. W praktyce okazuje się, że ciężko stworzyć produkt, którego nikt nie widział, wyróżnić się na tle konkurencji i zatrzymać uwagę potencjalnego klienta. Rozpatrzmy ten problem na przykładzie projektów wzorów.

 

Najpierw musimy zwrócić uwagę klienta. Jeżeli do stworzenia produktu wykorzystamy popularny projekt wzoru lub ilustracje kupione na Creative Market, trudniej będzie wybić się na tle konkurencji, która oferuje coś podobnego, ale działa na rynku już jakiś czas. Tak samo będzie z tkaniną. Możesz kupić taką, z której korzystają inne firmy, poszukać nietuzinkowej tkaniny, której nie widziałaś u swojej konkurencji lub zaprojektować projekt wzoru na tkaninę samodzielnie lub z projektantem i stworzyć coś, czego klient jeszcze nie widział. Zastanów się, jak możesz przyciągnąć uwagę klienta i stworzyć coś wyjątkowego.

 

Jak to wygląda w praktyce? – Success study

 

Surface Pattern DesignOpowiem Ci teraz o mojej klientce, która uzyskała świetne rezultaty dzięki projektom wzorów na tkaniny kupionym na wyłączność. Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tekstylia dziecięce uszyte z tkanin z nadrukiem autorskich projektów wzorów na tkaniny. Nie jest łatwo wybić się na tle rosnące konkurencji.

 

Wspólnie z właścicielką marki Mom For Baby stworzyłyśmy dwa projekty wzorów na tkaniny. Pierwszy z motywem sakura – w kwiaty wiśni i druki z motywem boho – w piórka. Wzory zostały wykorzystane do stworzenia tkanin drukowanych, z których powstały tekstylia dziecięce – otulacze, pościele i kocyki. Sukces osiągnęłyśmy tworząc produkty, których oczekiwali klienci marki – wysokiej jakości dzięki miękkiej tkaninie bambusowej oraz nietuzinkowe dzięki autorskim projektom wzorów.

 

 

Surface Pattern DesignSurface Pattern DesignKlienci marki Mom For Baby czekają z niecierpliwością na każda nową kolekcję. Wiedzą, że będzie piękna, zjawiskowa i wpasuje się w aktualne trendy. Na sukces marki składa się kilka czynników – wysoka jakość produktów, nietuzinkowe projekty wzorów, profesjonalna obsługa klienta, współpraca właścicielki z profesjonalistami – fotografami, projektantami i hurtowniami a także pasja wkładana w tworzenie każdej nowej kolekcji.

 

 

 

Słowa właścicielki marki Mom For Baby na temat naszej współpracy: Bardzo profesjonalna i utalentowana osoba na odpowiednim miejscu. Rozumiała moje pomysły i pięknie przenosiła je na papier. Podczas druku na tkaninie raporty w pełni poprawne tj. na plikach oglądanych na laptopie. Szybka realizacja i bardzo dobry kontakt. Jestem osoba, która szybko zmienia zdanie, ale Zuza posiada wiele cierpliwości i chętnie pomagała.

 

Mam nadzieję, że z tego artykułu dowiedziałaś się, jak możesz zaskoczyć swoich klientów. Opowiedziałam Ci, jak nietuzinkowy produkt i serce wkładane w prowadzenie własnego biznesu może wpłynąć na sukces produktu, który chcesz stworzyć. Zastanów się, dlaczego Twój produkt wyróżnia się na tle konkurencji. Ja rozpatrzyłam ten problem na podstawie produktów z nadrukiem autorskich projektów wzorów, ale ten sam schemat możesz odnieść do innych produktów. Jeżeli chcesz stworzyć sukienkę, pomyśl o nietuzinkowej tkaninie, autorskim projekcie wzoru lub niebanalnym kroju. Możesz zaproponować rozwiązanie problemu konkretnej grupy docelowej.

 

Zdobądź autorski projekt wzoru

 

W Pracowni Merely Susan powstają wyjątkowe projekty wzorów na tkaniny i nie tylko dla kobiet i ich biznesów. Projekty indywidualne to wzory stworzone na podstawie wizji klienta, estetyki jego marki oraz produktu, który chce stworzyć. Poznaj mój proces projektowy, który umożliwia mi przeprowadzenie klienta krok po kroku przez proces projektowy i osiągnięcia satysfakcjonujących dla obu stron rezultatów – tutaj. Zobacz gotowe projekty wzorów dostępne do kupienia na wyłączność lub licencję – tutaj.

 

Jestem tu po to, aby podzielić się moją wiedzą i doświadczeniem projektowym i umożliwić Ci stworzenie projektu wzoru, o jakim marzysz. Napisz do mnie – tutaj lub umów się na bezpłatną 15-minutową konsultację, podczas której porozmawiamy o Twoim pomyśle na projekt. Mam nadzieję, że już niedługo stworzymy wspólnie coś pięknego, co zachwyci Ciebie i Twoich klientów.

 

Dodaj komentarz