Kolekcja wzorów "To, co kochamy" - Merely Susan

Kolekcja wzorów “To, co kochamy”

Kolekcja na wiosnę-lato 2021 “To, co kochamy” to pierwsza część opowieści o polskich łąkach, sadach i lasach. To wspomnienia beztroskich chwil spędzonych w lesie i na kwitnącej łące oraz magiczne historie ujęte w stworzone z dbałością projekty wzorów.

Motywy kwiatów polnych, zwierząt i owoców leśnych powstały ze starannie namalowanych ilustracji akwarelowych. Zapraszam Cię do obejrzenia kolekcji i odkrycia historii, która kryje się za każdym projektem.

 

 

Pomysł na projekt

Całe życie mieszkałam obok puszczy, a przez okno w moim pokoju widziałam łąkę. Zaraz po tym, jak przeprowadziłam się do dużego miasta, zaczęła się pandemia, a ja nie mogłam znaleźć sobie miejsca w nowym mieszkaniu.

Poczułam potrzebę, aby w przestrzeni, w której żyję na co dzień, było więcej tego, co kocham – kwiatów i roślin oraz naturalnych, przyjemnych w dotyku materiału, które kojarzą mi się z ciepłem rodzinnego domu.

 

 

Jako dziecko zbierałam kwiaty polne, układałam w małe bukiety, którymi obdarowywałam mamę lub suszyłam między kartkami książek. Kiedy byłam starsza, chodziłam na spacery po lasach i łąkach, aby przyglądać się temu, co najbardziej inspirowało moją twórczość – kwiatom, ziołom i roślinom i naturalnym kompozycją, jakie tworzyły.

Często dostaję pytania, skąd biorę inspiracje do tworzenia struktur moich projektów wzorów. Uwielbiam zanurzać się w magiczny świat roślin, przyglądać się mu, a kiedy coś wpadnie mi w oko, analizować, co podoba mi się najbardziej. Ilustracje akwarelowe i proces projektowania wzorów wykorzystuję po to, aby o tym opowiedzieć.

 

 

Inspiracje

Inspiracjami do stworzenia kolekcji “To, co kochamy” były wspomnienia związane z polskimi łąkami, lasami i sadami. Postanowiłam przeanalizować, co kojarzy nam się z każdą porą roku, aby stworzyć wzory, które wypełnią wnętrza spokojem i radością.

Pierwsza część kolekcji to opowieść o zabawach w lesie i na kwitnącej łące. Postanowiłam stworzyć wzór w niebieskie chabry, jedne w moich ulubionych kwiatów polnych. Powstał wzór w owoce jeżyny i elegancki, regularny projekt w liście truskawki.

Dla dzieci zaproponowałam wzór w zwierzęta leśne – sarenki, liski i zające skaczące między roślinami i owocami leśnymi. Zależało mi na stworzeniu wzoru, za którym będzie się kryć magiczna historia, struktury, która będzie ukrywać i odkrywać pewne elementy, pobudzać kreatywność dziecka i pomoże mu być bliżej natury na co dzień.

 

 

Kolory kolekcji

W palecie kolorystycznej dominują ciepłe barwy – żółcienie, beże, brązy i zielenie, które zostały przełamane odcieniami niebieskiego, fioletu i różu. Dzięki temu wzory mają magiczny, trochę bajkowy charakter.

 

 

Produkty we wzory

W sklepie Merely Susan powstanie kolekcja tekstyliów domowych skoncentrowanych wokół codziennych rytuałów. Zostaną one uszyte z tkanin lnianych z nadrukiem wzorów z kolekcji “To, co kochamy”.

Drukowane tkaniny lniane będą również dostępne do kupienia na metry. Pojawią się tapety ekologiczne, które wypełnią wnętrza magiczną atmosferą i pomogę ich użytkownikom być bliżej natury na co dzień.

Zapraszam Cię do sklepu Merely Susan, aby odkryć wszystkie produkty ze wzorami z kolekcji “To, co kochamy” i wybrania czegoś wyjątkowego dla siebie lub ukochanej osoby.

No Comments

Leave a Reply