fbpx

Jakie narzędzia do malowania akwarelą wybrać – pędzle

Zastanawiasz się, jakie narzędzia do malowania akwarelą wybrać? Chcesz wiedzieć, jakie narzędzia będą idealne dla osoby początkującej, a jakie powinna wybrać osoba, która chce rozwinąć swoje umiejętności?

To trzeci artykuł z serii “Jakie narzędzia do malowania akwarelą wybrać”, w którym opowiem Ci o pędzlach przeznaczonych do malowania akwarelą, z których korzystam w mojej pracowni. W innych artykułach z tej serii dowiesz się więcej na temat farb do malowania akwarelami, papierów oraz innych akcesoriów, które warto mieć w swojej pracowni.

Wolisz słuchać niż czytać? Kliknij tutaj i posłuchaj jednego z odcinków mojego podcastu, w którym mówię o moich ulubionych narzędziach do malowania akwarelą.

 

Jaki pędzle do malowania akwarelą wybrać?

Pędzle do malowania akwarelami powinny być dla Ciebie wygodne. Ważne jest, aby nie kupić najtańszych, z których podczas malowania cały czas będą wypadać włoski. Jeżeli wybierzesz tani pędzle, będzie musiała częściej nabierać farbę, ponieważ nie mają one dużej chłonności. Najlepsze będą pędzle z naturalnego włosia. Jednym z cenionych pędzli wśród osób, które malują akwarelami jest Pure Squirrel. Pędzel ten chłonie bardzo dużo wody i pozwala na precyzyjne namalowanie plam o różnym kształcie. Kiedy zaczęłam z niego korzystać, zakochałam się w malowaniu akwarelami na nowo. W mojej pracowni mam mały Pure Sqirrel w rozmiarze 0. Do ilustracji taki zupełnie mi wystarcza.

Możesz wybrać pędzle z włosiem naturalnym lub syntetyczne. Pędzle naturalne są polecane do malowania akwarelami. Pędzle syntetyczne również się sprawdzą, szczególnie do malowania ilustracji, ponieważ włoski są sztywniejsze i łatwiej zrobić nimi precyzyjną plamę. Ja maluję zarówno pędzlami naturalnymi, jak i z włosia syntetycznego.

Ostatnio znalazłam bardzo dobre i niedrogie pędzle marki Renesans z serii 1001R. Mają one bardzo długi uchwyt, co sprawia, że wyglądają stylowo i dobrze się nimi pracuje. Mam te pędzle w dwóch rozmiarach – 2/0 i 7.

Polecę Ci duże pędzle o bardzo ciekawym włosiu, którymi świetnie malowało mi się kiedyś pejzaże. Są to Langnickel series 788. Pędzle te są miękkie i można uzyskać za ich pomocą ciekawe efekty. Pure Squirrel, o którym Ci pisałam, również będzie świetnym wyborem do tego typu prac.

Inne pędzle, które są w mojej pracowni to np. Restaurohouse z serii 886 i Kolibri 24 numer 3. Mam wiele pędzli, ale do codziennej pracy wybieram kilka.

 

Często zmieniam sprzęt, którym pracuję i testuje nowości, dzięki czemu stale doskonale warsztat i uzyskuje różny charakter prac, które tworzę. Mam nadzieję, że pędzle, które Ci poleciłam, sprawdzą się w Twojej pracowni. Kliknij tutaj i zobacz inne artykuły z serii “Jakie narzędzia do malowania akwarelą wybrać”.

Merely Susan

Tu Merely Susan! Jestem projektantką wzorów i ilustratorką. Pokażę Ci, jak zamienić marzenia na działanie, zostać projektantem wzorów, nauczyć się malować akwarelami i założyć kreatywny biznes. Projektuję wzory na zamówienie oraz udostępniam gotowe projekty do kupienia na licencję. Specjalizuję się w delikatnych projektach z motywem roślinnym oraz kwiatowym. Chcesz stworzyć ze mną coś pięknego? Napisz do mnie i opowiedz mi o swoim pomyśle na projekt!

No Comments

Leave a Reply