fbpx

Jak zacząć malować akwarelami? Technika mokre na mokrym

Z tego wpisu dowiesz się, jak używać techniki mokre na mokrym. Jeżeli masz już przygotowane miejsce pracy – narzędzia do malowania, szkic ilustracji i farby oraz dobrane kolory, możesz zacząć malować pierwsze plamy. Pokażę Ci, jak to zrobić krok po kroku.

 

Mokre na mokrym

Technika mokre na mokrym polega na tym, że najpierw nanosimy na dany obszar warstwę wody, a następnie dodajemy rozrobioną wcześniej farbę. W ten sposób farba w zetknięciu z już wilgotną powierzchnią rozpływa się i nie pozostawia ostrych krawędzi.

 

 

Jak malować techniką mokre na mokrym krok po kroku?

I. Zmocz pędzel w pojemniczku z czystą wodą i rozprowadź wodę na płatku, który chcesz namalować.
II. Na wilgotny papier nanieś rozrobioną farbę.
III. Rozprowadź farbę, pozostawiając miejsca, w których pojawia się światło oraz dodając więcej pigmentu tam, gdzie pojawia się cień.
IV. Zaznacz kontur.
V. Zastosuj technikę rozjaśniania i cieniowania zanim farba wyschnie.

 

Kiedy stosować technikę mokre na mokrym?

Technikę mokre na mokrym stosuję najczęściej do namalowania pierwszych plam moich ilustracji akwarelowych – płatków kwiatów, liści i innych elementów. W kolejnych etapach dodaję cienie i detale. Stosuję ją również do namalowania tła, jeżeli zależy mi na efekcie rozlanej farby bez zaznaczenia wyraźnych konturów.

Mam nadzieję, że uda Ci się wykorzystać technikę mokre na mokrym w Twoich pracach, a wiedza, którą Ci przekazałam sprawi, że Twoje prace będą bardziej atrakcyjne. Trzymam kciuki za to, co stworzysz! Merely Susan

 

 

Ten post to fragment mojego e-booka na temat malowania akwarelą kwiatów i roślin. Jeżeli chcesz nauczyć się podstaw malowania akwarelami, poznać 12 różnych technik malowania oraz poznać mój sposób malowania ilustracji akwarelowych, to zapraszam Cię do dołączenia do moich kursantek.

Tags:
Poradnik

Merely Susan

Tu Merely Susan! Jestem projektantką wzorów i ilustratorką. Pokażę Ci, jak zamienić marzenia na działanie, zostać projektantem wzorów, nauczyć się malować akwarelami i założyć kreatywny biznes. Projektuję wzory na zamówienie oraz udostępniam gotowe projekty do kupienia na licencję. Specjalizuję się w delikatnych projektach z motywem roślinnym oraz kwiatowym. Chcesz stworzyć ze mną coś pięknego? Napisz do mnie i opowiedz mi o swoim pomyśle na projekt!

No Comments

Leave a Reply