fbpx

Jak uzyskać dochód jako projektantka wzorów?

Często dostaje od Was pytania, jak uzyskać dochód, pracując jako projektantka wzorów, ile można zarobić, pracując w tym zawodzie i jak wyceniać swoje projekty wzorów. Niestety nie me jednoznacznej odpowiedzi na te pytania.

 

Jak uzyskać dochód?

 

Jest wiele możliwości na uzyskanie dochodu, pracując jako projektantka wzorów od realizowania projektów dla klientów indywidualnych, po licencjonowanie wzorów i tworzenie różnych produktów z ich nadrukiem.

To, ile zarobisz, zależy od wielu czynników, a przede wszystkim Twojej strategii – ile różnych produktów stworzysz, jakie to będą produkty, jak będziesz je reklamować, zaangażowania – jak będziesz budować społeczność, jak często będziesz publikować różne treści i innych działań. Duży wpływ będzie mieć również to, czy trafisz w potrzeby rynku i upodobania Twoich klientów.

 

Jak wyceniać swoje projekty?

 

Wycenianie swoich projektów to również temat rzeka. Można zacząć od prostego systemu wyceny, zaproponować kilka możliwości np. projekt wzoru projektowany na zamówienie indywidualne na wyłączność za 400 zł oraz projekt wzoru projektowany na zamówienie indywidualnie bez wyłączności za 200 zł. Możesz mieć sztywne stawki lub modyfikować je w zależności od tego, z jaką firmą współpracujesz oraz jakie wzory projektujesz.

Nie ma jednej ceny za projekt wzoru. Wzór kosztuje tyle, ile klient jest w stanie za niego zapłacić. Jeżeli dzięki niemu sam uzyska duży dochód, jest szansa, że zarobisz więcej. Jeżeli będziesz współpracować z małą firmą, która niepewnie wchodzi na rynek, raczej nie zarobisz na jednym projekcie kilku tysięcy. Duże projekty to również duża odpowiedzialność. Jeżeli dopiero zaczynasz, polecę Ci pracowanie z mniejszymi firmami i prostszymi projektami, które również nie będą dla Ciebie tak bardzo stresujące i obciążające.

Jeżeli miałabym dać jedną radę osobie, która zaczyna, poleciłabym jej wycenianie swoich projektów wzorów w zależności od tego, jaką licencję na projekt wzoru oferuje oraz parametrów wzoru. Im trudniejszy i bardziej udany projekt wzoru oraz korzystna dla klienta licencja, tym wyższa cena.

W moim kursie: Rozpocznij ścieżkę projektanta wzorów w wersji rozszerzonej, porozmawiamy zarówno o możliwościach uzyskiwaniu dochodu, wycenianiu projektów wzorów, rodzajach licencji na projekty wzorów, jak i budowaniu społeczności jako kreatywny twórca, tworzeniu produktów i ich promocji i wielu innych kwestiach związanych z pracą projektanta wzorów. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej i dołączyć.

 

Czy to są Twoje cele?

 

Jeżeli chcesz nauczyć się projektowania wzorów, dowiedzieć się, jak możesz uzyskać dochód jako projektantka wzorów, zbudować społeczność, stworzyć pierwszą kolekcję wzorów, nawiązać pierwszą współpracę, dowiedzieć się, jak pracować z klientem i wyceniać projekty wzorów, stworzyć portfolio, produkt lub kolekcję produktów oraz jak działać pięknie i strategicznie, mój kurs jest dla Ciebie.

 

 

 

Tylko do końca tego tygodnia!

Zostały niecałe 3 dni sprzedaży!

 

Dołącz do mojego kursu i nie przegap szansy, aby nauczyć się projektowania pięknych wzorów. Dołącz do społeczności osób takich, jak Ty, które marzą o zostaniu kreatywnymi twórcami.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I DOŁĄCZ

Merely Susan

Tu Merely Susan! Jestem projektantką wzorów i ilustratorką. Pokażę Ci, jak zamienić marzenia na działanie, zostać projektantem wzorów, nauczyć się malować akwarelami i założyć kreatywny biznes. Projektuję wzory na zamówienie oraz udostępniam gotowe projekty do kupienia na licencję. Specjalizuję się w delikatnych projektach z motywem roślinnym oraz kwiatowym. Chcesz stworzyć ze mną coś pięknego? Napisz do mnie i opowiedz mi o swoim pomyśle na projekt!

No Comments

Leave a Reply