Jak stworzyć produkt z własnym wzorem - Merely Susan

Jak stworzyć produkt z własnym wzorem

W tym artykule chcę Ci opowiedzieć, jak stworzyć produkt z własnym wzorem, odpowiedzieć na pytanie, czy każdy może to zrobić oraz podzielić wskazówkami, jak krok po kroku zrealizować taki projekt.

W mojej pracowni powstają nie tylko projekty wzorów dla klientów, ale również produkty i kolekcje do mojego własnego sklepu tj. tkaniny, tapety, torby i akcesoria z ich nadrukiem, papeteria oraz wiele innych.

 

 

Ja za pomocą ilustracji i projektów wzorów lubię opowiadać piękne historie. Proces zaczynam od zebrania inspiracji, a następnie stworzenia ilustracji i projektów wzorów.

Uwielbiam moment, w którym skończę pracę kreatywną i zamawiam produkty. Pomimo tego, że jako projektantka pracuję już wiele lat, widok tkaniny z własnym wzorem to dla mnie piękne, pełne emocji doświadczenie.

 

Czy każdy może stworzyć produkt z własnym wzorem?

 

Pierwszy produkt z własnym wzorem stworzyłam w wieku 16 lat. Miałam wtedy umiejętności, aby namalować ilustracje, zaprojektować wzór i marzenie, aby w jakiś sposób podzielić się moją twórczością.

Na początku moje produkty i kolekcje nie były perfekcyjne. Popełniałam wiele błędów, ponieważ nie wiedziałam, jak stworzyć piękny projekt wzoru, przygotować plik do wysokiej jakości druku i przeprowadzić cały proces projektowy, aby stworzyć coś pięknego.

Kiedy stworzyłam produkt, nie wiedziałam, co dalej – jak opowiedzieć o nim mojej społeczności oraz w jaki sposób go promować. Uczyłam się metodą prób i błędów, tworząc wiele ilustracji, wzorów, kolekcji i produktów – mniej i bardziej udanych.

Dzięki temu doskonaliłam warsztat i zdobywałam umiejętności projektowe, a z czasem również wiedzę, jak prowadzić skuteczne działania marketingowe i sprzedażowe.

Często dostaję wiadomości od osób, które marzą o tym, aby nauczyć się malować akwarelami, ale nie wiedzą, od czego zacząć lub chcą zostać projektantkami wzorów, ale nie wiedzą, gdzie szukać wiedzy i jak zdobyć potrzebne umiejętności np. dotyczące stworzenia portfolio i współpracy z klientem.

Piszą do mnie osoby, które marzą o tym, aby być właścicielkami własnych biznesów kreatywnych – sprzedawać swoje rękodzieło, ubrania czy tekstylia dziecięce, ale nie wiedzą, jak stworzyć piękną markę i skuteczną strategię.

 

Jak stworzyć produkt z własnym wzorem?

 

 1. Słuchaj swoich marzeń,
 2. Ustal cele, które pomogą Ci zrealizować projekt,
 3. Zrób plan działania,
 4. Zacznij działać,
 5. Jeżeli coś nie wyjdzie tak, jak zaplanowałaś, poproś o pomoc lub postaraj się naprawić to, co nie działa,
 6. Idź dalej i twórz, dopóki nie osiągniesz swoich celów.

 

 

Mam dla Ciebie również kilka materiałów – kursów i warsztatów, które pomogą Ci zamienić marzenia na działanie i stworzyć piękny produkt z własnym wzorem.

 

Jak nauczyć się projektować wzory?

 

Jeżeli chcesz nauczyć się projektowania wzorów, aby tworzyć wyjątkowe produkty z ich nadrukiem, zapraszam kurs online: Zostań projektantem wzorów. W module I znajdziesz lekcję, jak stworzyć produkt z własnym wzorem. Podpowiem Ci, jak i gdzie wydrukować tkaninę lub zamówić inny produkt.

W module II również porozmawiamy na ten temat, ale opowiem Ci, jak zaplanować proces cały proces projektowy od etapu zbierania inspiracji po dodanie oferty i promocję. Zapisy na II edycję kursu trwają tylko do 20 września. Potem sprzedaż kursu będzie zamknięta!

 

Zarezerwuj dla siebie miejsce na kursie →

 

 

Oczywiście w zależności od produktu, który chcesz stworzyć, proces będzie wyglądać inaczej. Zaczniesz od planu działania – rozpisania celów i etapów procesu projektowego. Następnie stworzysz projekt wzoru lub ilustracji, przygotujesz pliki, zamówisz produkty lub tkaninę, uszyjesz coś lub zlecisz.

Potem czeka na Ciebie stworzenie pięknej oferty, a także promocja i sprzedaż produktów. Jeżeli potrzebujesz wiedzy i wsparcia w tym obszarze, zapraszam Cię do mojej społeczności Merely Susan Pro Group – kreatywnych twórców, którzy chcą pracować, robiąc to, co kochają. Zapisy do Merely Susan Pro Group trwają tylko do końca września 2020. Potem sprzedaż będzie zamknięta do 2021 roku.

 

Warsztaty, które mogą Cię zainteresować to:

 • Warsztat: Marketing dla małych biznesów kreatywnych (wrzesień)
 • Warsztat: Jak sprzedawać produkty fizyczne i cyfrowe (październik)
 • Warsztat: Skanowanie i przygotowanie do druku ilustracji (listopad)
 • Warsztat: Jak stworzyć plan promocji produktu (listopad)
 • Warsztat: Jak stworzyć plan promocji produktu (listopad)

 

Zarezerwuj dla siebie miejsce w Pro Group lub zapisz się na listę osób zainteresowanych →

No Comments

Leave a Reply

Cześć! Nazywam się Zuzanna, a Merely Susan to moje niezależne studio projektowe.

Jestem projektantką, która specjalizuję się w ilustracji akwarelowej i projektowaniu wzorów. Na blogu dzielę się moim procesem oraz poradami, jak pracować jako projektant i rozwijać własny biznes kreatywny.

Odkryj produkty, które dają początek pięknym rytuałom.
Rozpocznij naukę projektowania i ścieżkę kreatywnego twórcy