Jak rozwijać własny biznes kreatywny - Merely Susan

Jak rozwijać własny biznes kreatywny

Jeżeli rozpoczęłaś ścieżkę kreatywnego twórcy i marzysz o tym, aby rozwijać własny biznes kreatywny związany z tym, co kochasz robić, ale nie wiesz, od czego zacząć, w co warto zainwestować czas i energię, mam dla Ciebie kilka porad.

Można powiedzieć, że jesteś szczęściarzem, że możesz robić to, co kochasz i zarabiać na tym, ale z drugiej strony Twoja pasja do tworzenia nie zastąpi podejmowania mądrych decyzji biznesowych i nie sprawi, że nie będziesz musiała stanąć twarzą w twarz z wyzwaniem, jakim jest stworzenie skutecznej strategii dla naszej marki.

 

Od czego zacząć rozwijanie własnego biznesu kreatywnego

 

Nie bez powodu pierwszy warsztat, który nagrałam dla Merely Susan Pro Group to dogłębne wprowadzenie do tematu: “Jak rozpocząć ścieżkę kreatywnego twórcy i rozwijanie własnego biznesu” (warsztat pojawi się na platformie już 3 sierpnia).

Jego celem jest nie tylko zdefiniowanie misji i kierunku rozwoju brandingu marki, ale również zachęcenie Cię do zastanowienia się nad sednem tego wszystkie: co robisz, dlaczego to robisz, jak i dla kogo, aby móc działać w większym skupieniu i rozpocząć proces specjalizowania się w tym, w czym jesteś wyjątkowe, co Cię wyróżnia.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz, czy już rozwijasz własny biznes, dla pięknego wzrostu ważne jest ukierunkowanie działań. Warsztat “Ukierunkuj swoje działania dla pięknego wzrostu” pojawi się na platformie Merely Susan Pro Group już 17 sierpnia.

Porozmawiamy o obszarach, w których możesz działać lub którymi już się zajmujesz. Poszukamy takich, które są dla Ciebie najważniejsze, które pozwalają Ci budować relacje, dzięki którym uzyskujesz dochód, pozyskujesz klientów oraz takich, które sprawiają Ci radość i dodają energii do pracy. Rozpoczniesz tworzenie skutecznej strategii działania, którą będziemy budować etapami, dodając kolejne elementy.

Myślę, że media społecznościowe – Facebook, Instagram, Pinterest mogą być bardzo pomocne dla kreatywnych twórców nie tylko w rozwijaniu biznesu i budowaniu społeczności, ale również rozwoju własnego stylu i procesu.

We wrześniu postanowiłam przeprowadzić dogłębne szkolenie na ten temat dla Merely Susan Pro Group oraz kreatywne wyzwanie. Na warsztacie: “Jak rozpocząć publikowanie w social mediach społecznościowych”, porozmawiamy o tym, gdzie warto założyć konto i jak stworzyć strategię działania, a także o motywacji i trudnych początkach w budowaniu własnego biznesu, jeżeli mamy na niego mało czasu.

Dla społeczności Merely Susan Pro Group ułożyłam program w taki sposób, aby pięknie rozpocząć ścieżkę kreatywnego twórcy i systematycznie dokładać kolejny element układanki, tworzyć skuteczną strategię i dzięki temu rozwijać własny biznes kreatywny.

Moim celem jest pokazanie Ci, jak z miejsca, w którym nie wiesz, co i jak robić, mogła powiedzieć, że masz własny biznes kreatywny, który przynosi Ci odpowiedni dochód i zasila Twoją kreatywność.

 

Plan warsztatów Merely Susan Pro Group:

 

Sierpień:

  • Jak rozpocząć ścieżkę kreatywnego twórcy i rozwijanie własnego biznesu
  • Jak ukierunkować swoje działania, aby realizować cele

Wrzesień:

  • Od czego rozpocząć publikowanie w mediach społecznościowych
  • Marketing dla małych firm

Październik:

  • Kreatywne rutyny i organizacja tygodnia

Listopad:

  • Jak skanować ilustracje akwarelowe i zapisywać pliki do druku
  • Źródła dochodu w pracy projektanta

Grudzień:

  • Co działa, a co nie
  • Jak stworzyć strategię projektów i zaplanować rok

 

Przeczytaj o Merely Susan Pro Group →

 

Jak rozwijać własny biznes kreatywny

 

Jeżeli chcesz rozwijać własny biznes kreatywny, zacznij od zdefiniowania swojej misji i ukierunkuj działania, poszukaj społeczności, dla której chcesz tworzyć i staraj się ją poznać, zastanów się, w jaki sposób i gdzie będziesz budować z nią relacje.

Staraj się wyspecjalizować w tym, co robisz, co się wyróżnia – więcej na ten temat napisałam w artykule na moim blogu: Jak być bardziej pewnym siebie twórcą i systematycznie i konsekwentnie buduj przyszłość, o której marzysz. To się naprawdę może udać.

Jeżeli chcesz rozwijać własny biznes razem z piękną społecznością kreatywnych twórców i brać udział w moich warsztatach, zapraszam Cię do dołączenia do Merely Susan Pro Group.

 

Opłata za miesiąc wynosi tylko 39 zł

 

Za tę cenę możesz korzystać ze wszystkich warsztatów, które są opublikowane oraz z bieżącego harmonogramu, ponieważ na każdy miesiąc zaplanowałam nowe aktywności. Możesz zrezygnować z subskrypcji z dowolnym momencie i anulować opłaty.

 

Przeczytaj o Merely Susan Pro Group →

No Comments

Leave a Reply

Cześć! Nazywam się Zuzanna, a Merely Susan to moje niezależne studio projektowe.

Jestem projektantką, która specjalizuję się w ilustracji akwarelowej i projektowaniu wzorów. Na blogu dzielę się moim procesem oraz poradami, jak pracować jako projektant i rozwijać własny biznes kreatywny.

Odkryj produkty, które dają początek pięknym rytuałom.
Rozpocznij naukę projektowania i ścieżkę kreatywnego twórcy