fbpx

Jak namalować akwarelą liść monstery?

Monstera Deliciosa to ostatnio bardzo lubiana roślina. Duże, najchętniej podziurawione liście stanowią ozdobę wnętrz mieszkań, kawiarni i miejsc publicznych. Co powiesz na namalowanie tej rośliny akwarelą? Jeżeli jesteś zainteresowana, zapraszam Cię do przeczytania tego artykułu, z którego dowiesz się, jak zrobić to krok po kroku.

 

Narzędzia

 

Zacznij od przygotowania narzędzi do malowania akwarelą. Będzie Ci potrzebny arkusz papieru w formacie, jaki preferujesz. Ja namalowałam mój liść monstery na kartce o wymiarach ok. 20×30 cm. Wybrałam papier fakturowany, aby uzyskać ciekawą fakturę na liściach.

 

Rozmiar pędzla dopasuj w zależności od tego, na jakim formacie będziesz malować. Ja korzystałam z mojego ulubionego pędzla Pure Squirrel rozmiar 1.

 

Przygotuj dwa kubki z wodą – jeden wykorzystaj do malowania techniką mokre na mokrym (woda powinna być w nim czysta przez cały czas malowania), a drugi do czyszczenia pędzli. Nie polecam Ci malować całej pracy jednym odcieniem.

 

Przygotuj kilka kolorów zielonego. Możesz tak jak ja pójść w kierunku zielonego w odcieniu miętowym i szmaragdowym, spróbować stworzyć kolory podobne do rzeczywistych dla tej roślinki lub wymyślić własną, abstrakcyjną paletę kolorów.

 

 

Technika more na mokrym

 

Pierwsze plamy namalowałam techniką mokre na mokrym. Technika ta polega na tym, że najpierw nanosimy na dany obszar warstwę wody, a następnie dodajemy rozrobioną wcześniej farbę. W ten sposób farba w zetknięciu z już wilgotną powierzchnią rozpływa się i nie pozostawia ostrych krawędzi.

 

 

Technika mokre na suchym

 

Łodygę oraz cienie namalowałam techniką mokre na suchym. Technika ta polega na nanoszeniu wcześniej rozrobionej farby bezpośrednio na suchy papier. W ten sposób możemy uzyskać ostre krawędzie plamy i nasycony kolor, który będzie zależeć od ilości wody użytej do rozrobienia farby.

 

 

Detale i tło

 

Ostatnim krokiem będzie namalowanie szczegółów i dodanie tła. Nie jest to konieczne, ale na pewno wzbogaci pracę. Namaluj żyłki na liściach i spróbuj uzyskać na nich ciekawą fakturę. Do namalowania tła możesz wykorzystać technikę mokre na mokrym, a detale namalować techniką mokre na suchym.

 

Krok po kroku

 

Zaczęliśmy od stworzenia szkicu na podstawie wybranej referencji. Następnie namalowaliśmy pierwsze, jasne plamy na liściu. Wykorzystaliśmy do tego technikę mokre na mokrym. Główną żyłkę, znajdującą się na środku liścia oraz łodygę namalowaliśmy techniką mokre na suchym.

 

W kolejnym kroku dodaliśmy cienie na, które pojawiły się na liście, wzmocniliśmy kontrast, pokazaliśmy światło i żyłki. Na koniec domalowaliśmy detale i dodaliśmy delikatne tło w kontrastowym kolorze. Gotowe! Cieszę się, że mogłam Ci pokazać, jak krok po kroku namalować akwarelą liść monstery.

 

Merely Susan

 

Bezpłatny tutorial

Chcesz odebrać bezpłatny tutorial i dowiedzieć się, jak krok po kroku namalować liść monstery? Zarejestruj się na stronie – tutaj, abym mogła przesłać Ci bezpłatny tutorial w formacie PDF.

 

Kurs malowania akwarelami

Marzysz o tym, aby nauczyć się malować akwarelą kwiaty i rośliny? Zobacz mój e-book: “Jak namalować akwarelą kwiaty i rośliny”. Pokażę Ci 12 różnych technik malowania akwarelą oraz mój dokładny proces tworzenia ilustracji.

Tags:
Poradnik

Merely Susan

Tu Merely Susan! Jestem projektantką wzorów i ilustratorką. Pokażę Ci, jak zamienić marzenia na działanie, zostać projektantem wzorów, nauczyć się malować akwarelami i założyć kreatywny biznes. Projektuję wzory na zamówienie oraz udostępniam gotowe projekty do kupienia na licencję. Specjalizuję się w delikatnych projektach z motywem roślinnym oraz kwiatowym. Chcesz stworzyć ze mną coś pięknego? Napisz do mnie i opowiedz mi o swoim pomyśle na projekt!

No Comments

Leave a Reply