fbpx

Jak kupić piękną tkaninę z autorskim wzorem?

Na rynku pojawia się coraz więcej produktów. Jak wybić się na tle konkurencji i oczarować swoich klientów? Jednym z rozwiązań może być piękna tkanina z autorskim wzorem, która sprawi, że to, co z niej powstanie będzie nietuzinkowe i zwróci uwagę klienta. Jak kupić taką tkaninę?

Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule. Jeżeli prowadzisz własną markę odzieżową albo sprzedajesz pościele, tekstylia dziecięce lub jakikolwiek inny produkt, do którego stworzenia wykorzystujesz tkaniny, przeczytaj koniecznie. Przygotowałam dla Ciebie dużo cennej wiedzy i inspiracji.

Przeczytaj artykuł do końca, aby odebrać bonus – bezpłatny poradnik z Case Study marki, która osiągnęła sukces!

 

Tkaniny drukowane prosto od projektanta

 

Coraz więcej osób zajmuje się projektowaniem wzorów. Wiem, bo stworzyłam kurs projektowania wzorów i widzę, jak duże jest zainteresowanie. Jeżeli znajdziesz projektanta wzorów, którego projekty przypadną do Twojego gustu, możesz sprawdzić, czy oferuje on również możliwość zakupu gotowych tkanin.

Kiedy zaczynałam swoją pracę jako projektant wzorów, oferowałam tylko gotowe projekty wzorów do kupienia na wyłączność lub licencję. Zdałam sobie jednak sprawę, że jest jeszcze grupa osób np. rękodzielników lub właścicieli mniejszych biznesów, którzy preferują kupić gotowy produkt.

Zamawianie tkaniny z własnym wzorem, który stworzymy lub kupimy u projektanta to często spora inwestycja finansowa. Oczywiście istnieją drukarnie internetowe, w których zamówimy tkaniny od 1 metra, ale nie ukrywajmy, cena jest bardzo wysoka.

Opowiem Ci, jak zorganizowałam taką opcję w moim sklepie, abyś wiedziała, jak może to wyglądać. Dla osób, które potrzebują kilka metrów pięknej tkaniny z nadrukiem autorskiego projektu wzoru, udostępniłam w moim sklepie możliwość zamawiania tkanin drukowanych z moimi wzorami. Zainteresowane osoby mogą zamówić kilka metrów materiału – 3 mb, 5 mb, 10 mb lub 30 mb. Aktualnie oferuję w sklepie druk na bawełnie satynowej, bawełnie płóciennej, dresówce, wiskozie bambusowej oraz minky. Przed zamówieniem większej ilości można zamówić próbki i sprawdzić, czy produkt oraz wzór spełniają nasze oczekiwania.

Gotowe tkaniny to rozwiązanie dla osób, które chcą kupić nietuzinkową tkaninę, ale nie chcą zajmować się organizacją na własną rękę, czyli szukaniem projektanta wzorów, wykonawcy i innymi etapami takiej realizacji. To świetne rozwiązanie również dla tych osób, które tworzą sezonowe kolekcje do sklepu i lubią często zmieniać wzory na produktach, które tworzą. Ja postanowiłam tworzyć jedną kolekcję wzorów na kwartał i regularnie uzupełniać bazę wzorów dostępnych w moim sklepie.

Niewiele osób zamawia tkaniny od projektantów, dlatego szansa, że ktoś stworzy podobny produkt do Twojego, będzie mała. Zamawiając tkaninę z hurtowni nie masz takiej pewności, a wręcz przeciwnie, możesz się spodziewać, że powstało już wiele różnych produktów z użyciem tej tkanin.

 

 

Tkaniny z projektem wzoru, który kupisz na licencję

 

Tak jak pisałam wyżej, możesz zająć się zamówieniem tkaniny na własną rękę. Jeżeli umiesz projektować wzory, możesz zamówić tkaninę z własnym projektem wzoru lub skontaktować się z ulubionym projektantem i zamówić u niego projekt. To rozwiązanie sprawi, że jeszcze mniej osób będzie miało dostęp do tego wzoru, a Twoje szanse na stworzenie nietuzinkowego produktu będą większe.

Możesz kupić projekt wzoru na licencję niewyłączną, wtedy inne osoby będą mogły kupić ten sam projekt wzoru na takiej samej licencji np. na okres 2 lat za określoną sumę, lub na procent od sprzedaży. Projektanci oferują zazwyczaj możliwość kupienia licencji niewyłącznej za określoną sumę, taką samą lub podobną dla wszystkich wzorów lub procent od sprzedaży produktów z ich wzorem.

Ja oferowałam możliwość stworzenia ze mną wzoru na podstawie pomysłu klienta, który mógł on następnie wykupić na licencję niewyłączną. Aktualnie tworzę kilka kolekcji wzorów w roku (aktualnie dostępne wzory możesz zobaczyć tutaj), które udostępniam na licencję wyłączną, wyłączną w określonym sektorze oraz niewyłączną. Wszystkie licencje udostępniam na procent od sprzedaży produktów z moim wzorem, który ustalam indywidualnie z firmą.

Masz już wzór, ale co dalej? Kolejnym krokiem będzie znalezienie wykonawcy, który zrealizuje za Ciebie nadruk na tkaninie. Musisz również znaleźć dostawcę materiału, na którym chcesz drukować. Materiał ten powinien być odpowiedni do nadruku. Cena za metr będzie zależeć między innymi od materiału, który wybierzesz, nakładu (często minimalny nakład to 100 mb) i intensywności kolorów wzoru – im ciemniejsze kolory, tym droższy druk.

 

Tkaniny stworzone specjalnie dla Twojej marki i produktu

 

Ostatnią możliwością jest kupienie wzoru stworzonego specjalnie dla Twojej marki. Taką usługę oferowałam dla moich klientów, odkąd zaczęłam projektować wzory. Po raz kolejny opowiem Ci, jak to wyglądało u mnie, abyś mogła dowiedzieć się, jak wygląda współpraca z projektantem wzorów.

Zazwyczaj zwracały się do mnie osoby, które miały konkretny pomysł na wzór np. chciały projekt wzoru w piórka, kwiaty wiśni, zwierzątka leśne itd. Wspólnie opracowywaliśmy moodboard dla projektu, określaliśmy styl, w jakim mają być wykonane elementy, kolorystykę i inne potrzebne parametry. Owocem naszej współpracy był projekt wzoru stworzony na podstawie pomysłu klienta z moją interpretacją artystyczną. Klient po wykupieniu wzoru na wyłączność miał pewność, że podobnego produktu nie stworzy konkurencja.

Rozwiązanie to jest idealne dla biznesów, którym zależy na zaproponowanie swoim klientów czegoś, czego na pewno nie widzieli. Mają oni pewność, że nic podobnego nie stworzy konkurencja, bo musiałaby skopiować autorski projekt wzoru. Dodatkowo istnieje duża szansa, że produkt oczaru klientów, zmęczonych wzorami, które już widzieli.

Jeżeli masz świetny pomysł na wzór, chcesz zająć się zamawianiem tkaniny na własną rękę, bo wiesz, że stawiasz na większy nakład i zależy Ci na jak najniższej cenie za metr, to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Możesz znaleźć projektanta wzorów, którego styl pasuje do Twojej wizji i produktu, który chcesz stworzyć i zrealizować z nim wyjątkowy projekt.

Ja z całego serca staram się, aby moi klienci byli zadowoleni z projektu, który otrzymują. Pracujemy tak długo, aż ostateczny efekt zachwyci klienta. Czasem dostaję zlecenia, w których klient zdaje się na mój gust, nie ogranicza projektu i muszę przyznać, że takie projekty lubię najbardziej.

Mam nadzieję, że z tego artykułu dowiedziałaś się, jak i gdzie możesz zamówić piękną tkaninę z autorskim wzorem.

 

Jak kupić piękną tkaninę z autorskim wzorem i zachwycić klientów? Odbierz bezpłatnie poradnik.

 

Bonus

Jak kupić piękną tkaninę z autorskim wzorem + Case Study

 

Mam dla Ciebie bonus! Odbierz dodatkowy materiał w formacie PDF, w którym znajdziesz podsumowanie wszystkich opcji z plusami i minusami oraz case study marki, z którą współpracowałam, która zajmuje się sprzedażą tekstyliów dziecięcych. Dowiesz się z niego, która opcja będzie najlepsza dla Ciebie oraz jak odnieść sukces i zachwycić klientów dzięki produktom z nadrukiem autorskich wzorów. Kliknij tutaj.

Życzę Ci, abyś stworzyła piękny produkt. Jestem tu po to, aby Ci pomóc i doradzić, dlatego jeżeli masz pytania po przeczytaniu tego artykułu lub jesteś zainteresowana współpracą, napisz do mnie.

Do usłyszenia, Zuzanna.

Merely Susan

Tu Merely Susan! Jestem projektantką wzorów i ilustratorką. Pokażę Ci, jak zamienić marzenia na działanie, zostać projektantem wzorów, nauczyć się malować akwarelami i założyć kreatywny biznes. Projektuję wzory na zamówienie oraz udostępniam gotowe projekty do kupienia na licencję. Specjalizuję się w delikatnych projektach z motywem roślinnym oraz kwiatowym. Chcesz stworzyć ze mną coś pięknego? Napisz do mnie i opowiedz mi o swoim pomyśle na projekt!

No Comments

Leave a Reply