Jak być bardziej pewnym siebie twórcą - Merely Susan

Jak być bardziej pewnym siebie twórcą

Jako kreatywni twórcy uwielbiamy działać z pasją – malować, rysować, projektować, szyć, tworzyć rękodzieło, grafikę lub cokolwiek innego, co nas pochłania. Często mamy jednak trudność w porozmawianiu na ten temat z klientem, a kiedy pyta nas o wycenę naszej pracy, chowamy głowę w piasek, nie wiemy, co odpisać. Marzymy o tym, aby sprzedawać naszą twórczość, założyć i prowadzić własny biznes, sprzedawanie naszej twórczości nie przychodzi nam jednak z taką łatwością.

Naszym celem nie jest posiadanie niesamowitego dochodu, ale marzymy o tym, aby mieć więcej czasu na robienie tego, co naprawdę lubimy. Przecież tak się właśnie stanie, kiedy sercem naszego biznesu będzie nasza pasja, prawda? Pozostaje pytanie, co zrobić, aby stać się bardziej pewnym siebie twórcą.

 

Jak zostałam bardziej pewnym siebie twórcą

Z natury jestem introwertyczką, często unikam mówienia bliskim osobom, czym się zajmuję, nie lubię się wychylać i zwracać na siebie uwagi. Jestem skromną osobą. Kiedy zaczynałam prowadzić własny biznes, unikałabym wyceniania mojej pracy, zadając klientom pytanie, ile mogą zapłacić za moją pracę.

Jak mogę wyceniać pracę, która jest moją pasją? Jak mogę sprzedawać swoją twórczość, jeżeli nie wiem, czy to się ludziom w ogóle podoba, czy tego chcą? Nasze obawy nie mogą sprawiać, że wycenimy swoją ciężką pracę na grosze albo stracimy okazję na nawiązanie świetnej współpracy.

Jeżeli chcemy prowadzić własny biznes i uzyskać z niego dochód musimy nauczyć się mówić o naszej pracy z odwagą i pewnością siebie, wiedzieć, ile jest ona warta. Ja również musiałam zmierzyć się z tym wyzwaniem nie tylko po to, aby rozwijać własny biznes, ale również po to, aby mieć czas na moją pasję i uniknąć wypalenia.

 

Jak możesz zyskać większą pewność siebie jako kreatywny twórca

  1. Ukierunkuj swoje działanie, a dokładniej znajdź coś, co się wyróżnia, co sprawia, że Twoja twórczość jest wyjątkowa, w czym jesteś naprawdę dobra i pielęgnuj to.
  2. Znajdź swojego mentora, osobę, która jest w miejscu, do którego dążysz, która Twoim zdaniem robi coś wyjątkowego, do której masz duże zaufanie, którą uważasz za eksperta i podpatruj, w jaki sposób działa. Kiedy zrobisz coś podobnie, będziesz mieć większą pewność siebie, że robić dobrze.
  3. Bądź otwarta podczas rozmowy z klientem i nie bój się powiedzieć, czego nie jesteś w stanie zrobić – nie musisz wiedzieć wszystkiego. Zadaj dużo pytań i staraj się wysłuchać wszystkiego, co klient ma do powiedzenia (jeżeli jesteś introwertykiem, to prawdopodobnie jesteś również świetnym słuchaczem), a następnie stopniowo dziel się swoimi możliwościami.

 

Dowiedz się, jak rozwijać własny biznes kreatywny!

Jeżeli marzysz o tym, aby Twój biznes był związany z Twoją pasją – projektowaniem, malowaniem, szyciem, grafiką, rękodzieła, ale nie wiesz, od czego zacząć, zapraszam Cię do dołączenia do społeczności Merely Susan Pro Group. Dowiedz się, jak pracować jako projektantka, stworzyć piękny proces, skuteczną strategię, własną markę i dochodowy biznes kreatywny.

Odbierz dostęp do platformy, na której znajdują się warsztaty i zasoby, które pomogą Ci się rozwijać i dołącz do pięknej społeczności twórców i osób, które chcą rozwijać własny biznes. Przeczytaj o Merely Susan Pro Group →

No Comments

Leave a Reply

Cześć! Nazywam się Zuzanna, a Merely Susan to moje niezależne studio projektowe.

Jestem projektantką, która specjalizuję się w ilustracji akwarelowej i projektowaniu wzorów. Na blogu dzielę się moim procesem oraz poradami, jak pracować jako projektant i rozwijać własny biznes kreatywny.

Odkryj produkty, które dają początek pięknym rytuałom.
Rozpocznij naukę projektowania i ścieżkę kreatywnego twórcy