Historie: Natura – moja największa inspiracja do pracy

Data publikacji: 26/09/2023

W tym artykule chcę podzielić się z Tobą bardziej osobistym kawałkiem opowieści o mojej marce. Myślę jednak, że odnajdziesz w nim odpowiedzi na wiele pytań, np. skąd wziął się pomysł na Merely Susan, a także, czemu zdecydowałam się na właśnie taki kierunek mojego rozwoju artystycznego.

Zacznijmy od kwiatów, które zafascynowały mnie już we wczesnych latach mojego życia. Pamiętam, jak gotowałam dla mojej mamy zupę z żółtych główek mniszków lekarskich, gdy bawiłam się w piaskownicy. Zapach tych kwiatów będzie zawsze kojarzył mi się z ciepłym latem i z nią.

Z drugiej strony jedna z moich babci jest powiązana z bratkami. Doskonale pamiętam mój zachwyt ilością kombinacji kolorów, które oferował jej ogródek. Gdy byłam u niej na wakacjach, lubiłam tam zaglądać i zawsze żałowałam, że nie mogę zerwać tych kwiatów i zabrać ze sobą do domu.

Gdybym miała zdecydować, który kwiat lubię najbardziej, prawdopodobnie wybrałabym taki, który kojarzy mi się z łąkami, obok których dorastałam. Łąka zawsze była miejscem mojej ucieczki. Lubiłam się tam bawić jako dziecko i spacerować, gdy byłam starsza.

Gdy byłam na studiach, na moim biurko często stał bukiet zerwanych na spacerze kwiatów, a czasem również różnych zwykłych chwastów. Może mój wybór padłby na chabry – dla mnie z pewnością jedne z najpiękniejszych kwiatów, które rosły na łąkach i polach.

Maki również fascynowały mnie swoją delikatnością i ulotnością. Są również zioła tj. krwawnik z ich malutkimi uroczymi główkami pełnymi białych płatków. Och! Muszę przyznać, że gdybym miała wybrać jeden kwiat, to byłaby dla mnie naprawdę trudna decyzja.

Gdy następnym razem będziesz na spacerze na kwitnącej łące lub nawet polu, zaobserwuj, jak wiele pięknych wzorów potrafią stworzyć pozornie zwykłe i niedoceniane kwiaty łąkowe, chwasty i zioła. Namalowałam już wiele z nich i mam nadzieję, że namaluję jeszcze wiele w przyszłości.

Abyś mogła poznać mnie bliżej, a dzięki temu lepiej zrozumieć to, co tworzę, opowiem Ci o czymś jeszcze. Gdy byłam dzieckiem, szybko uświadomiłam sobie, że odbieram świat o wiele bardziej intensywnie niż większość osób.

Jestem bardzo wrażliwa na różne zewnętrzne bodźce, w szczególności hałas. I choć sama nie uchodzę za cichą i spokojną osobę, to w mojej głowie jest zawsze tak dużo myśli, że intensywne bodźce zewnętrzne to dla mnie często za dużo.

O osobach takich jak często mówi się, że są przewrażliwione, bo niektórzy nie potrafią sobie wyobrazić, że dla kogoś te dodatkowe bodźce mogą być aż tak męczące. Wydaje im się, że na pewno odczuwamy świat tak, jak oni i próbujemy zwrócić na siebie uwagę, ale wcale tak nie jest.

Mimo że moja wrażliwość jest powodem, przez który często nie jestem dobrze zrozumiana przez innych, jest to również mój cenny zasób. Myślę, że właśnie dzięki temu potrafię zachwycić się pozornie zwykłymi rzeczami, ale również tworzyć z pasją i zaangażowaniem, odczuwając przy tym ogromną radość.

Wiesz już o tym, że zawsze fascynowały mnie kwiaty, a łąki były miejscem, do którego uciekałam jako dziecko. Gdy byłam starsza, moim ulubionym miejscem stał się las.

Miałam to szczęście, że mieszkałam na tyle blisko puszczy, że mogłam być tam na spacerze nawet kilka razy w tygodniu, by uspokoić moją głową, wyciszyć się i odetchnąć.

Mając to wszystko na uwadze, jest to dość oczywiste, dlaczego obiektem moje fascynacji oraz głównym tematem moich prac malarskich, a później również projektów wzorów były właśnie kwiaty i rośliny leśne.

Spędzając dużo czasu w lesie, zaczęłam rysować i malować to, co widziałam, fotografować to i pisać o tym. Czasem myślę, że moje projekty artystyczne były dla mnie sposobem, by skomunikować się z ludźmi w taki sposób, w jaki umiałam.

Związek z naturą jest dla mnie ważny do dziś. Prostota i naturalna estetyka również są najbliższe mojemu sercu – zarówno w moich pracach artystycznych, jak i w pracy jako projektantka i architekt wnętrz.

Nie wyobrażam sobie prowadzenia mojej marki bez traktowania zrównoważonego rozwoju jako priorytet, a nie jedynie dodatek do moich projektów bez względu na to, co myślą na ten temat inni. Mnie na tym zależy i zawsze tak będzie.

 

 

Kliknij tutaj, aby zajrzeć do mojego sklepu i wybrać dla siebie coś wyjątkowego spośród produktów, które stworzyłam, a dzięki temu wesprzeć moją działalność.