Produkty, Projekty wzorów

Kolekcja Tkanin Dekoracyjnych

Kolekcja wzorów na lniane tkaniny dekoracyjne przeznaczone do uszycia tekstyliów domowych powstała w mojej pracowni w 2021 roku.

Kolekcja wzorów to połączenie trzech technik – farb akwarelowych, gwaszu i tuszu, które zostały wykorzystane do stworzenia czterech projektów wzorów: Rośliny Pnące, Kwiaty Polne, Kwiatki i Małe Liście. 

Pierwszy wzór (Rośliny Pnące) to organiczna kompozycja kwiatów pnących, która została namalowana farbami akwarelowymi. Drugi wzór (Kwiaty Polne) to próba pracy z nową techniką – tuszem. Graficzne przedstawieniu konturów kwiatów polnych pozwoliło mi uzyskać organiczne linie i stworzyć bardzo osobisty projekt wzoru, w którym widoczny jest każdy ruch mojej ręki. Ostatnie dwa, które są moim zdaniem proste i ponadczasowe, zostały namalowane gwaszem. 

“Lubię, kiedy projekty wzorów nie przytłaczają i nie dominują, szczególnie jeżeli są przeznaczone na artykuły do dekoracji wnętrz, dlatego starałam się stworzyć harmonijne kompozycje inspirowane naturą.”
Zuzanna | Projektantka

Wierzę, że pomimo tego, że piękne wzory to tylko dodatek, mogą wzbogacić produkt w głębszą narrację i uczynić go niezastąpionym elementem naszej codzienności.

Postawiłam na przemyślany proces, aby w subtelne struktury wszystkich projektów wzorów mogły zostać wplecione piękne historie. 

Te historie są z jednej strony ukryte w starannie namalowanych motywach i przemyślanych kompozycjach, a z drugiej pochodzą bezpośrednio z mojej pracowni – są wynikiem uważnego procesu i niedoskonałości wynikających z pracy własnymi rękami.