Surface pattern design, projektowanie wzorów na tkaniny, papeterię, tapety. Wzory na licencję i wyłączność. Wzory - oferta - Pracownia ilustracji akwarelowych

Dołącz do społeczności Merely Susan i otrzymuj moje inspirujące i pełne wiedzy wiadomości.

 

Odbierz prezenty, które dla Ciebie przygotowałam oraz rabat 15% na pierwsze zakupy w sklepie.

Instagram

Bądź na bieżąco!

Dlaczego warto stworzyć własny projekt wzoru?

Klienci stali się bardziej wymagający. Ciągle powstają nowe marki. Coraz trudniej wybić się na tle konkurencji, stworzyć coś wyjątkowego, przyciągnąć uwagę osoby, która zdecyduje się kupić nasz produkt czy usługę. Produkty, które wykorzystują wzoru stworzone z ręcznie malowanych ilustracji akwarelowe, są odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów, którzy szukają czegoś pięknego i wyjątkowego. Własny projekt wzoru umożliwi Ci wpasowanie się w aktualne trendy. Będziesz mogła stworzyć coś według własnego pomysłu, zgodnego z wartościami Twojej marki oraz kolorami i motywami, która idealnie do Ciebie pasują. Jeżeli zainwestujesz w kolekcję wzorów, będziesz mieć pewność, że różne produkty będą razem świetnie wyglądać. Wykupując licencję na wyłączność, będziesz mieć gwarancję, że podobnego projektu nie stworzy Twoja konkurencja. Stworzysz atrakcyjną markę, którą pokochają klienci.

Zobacz galerię moich autorskich projektów wzorów, które są dostępne do kupienia na wyłączność lub licencję.

Jak wygląda proces projektowy?
1. Brief/wywiad

Wywiad pomaga określić oczekiwania klienta. Ustalamy wspólnie paletę kolorów oraz motywy.

4. Namalowanie ilustracji

Po zaakceptowaniu szkiców maluję na ich podstawie ilustracje.

7. Wizualizacja wzoru na produktach klienta/ustalenie wielkości raportu

Po zaakceptowaniu projektu wzoru przez klienta tworzę wizualizację na jego produktach. Pomaga nam to ustalić wielkość raportu.

2. Tablica inspiracji

Tablica inspiracji pomaga nam ustalić główny kierunek projektowy.

5. Stworzenie raportu i wizualizacja układów

Namalowane ilustracje obrabiam w programie graficznych i tworzę z nich raport - powtarzalny element wzoru. Ten i poprzedni krok zajmuje mi zazwyczaj 3-7 dni.

8. Faktura/rachunek

Rachunek wystawiam po zaakceptowaniu projektu przez klienta i zakończeniu całego procesu projektowego.

3. Szkice wstępne

Pierwsze szkice z zarysem projektu wysyłam kilka dni po wysłaniu tablicy inspiracji. Ustalamy z klientem, które kształty spełniają jego oczekiwania, nad którymi można popracować i co dodać.

6. Korekta wzoru/ilustracji

Wspólnie z klientem ustalamy, nad którymi częściami raportu warto popracować. Dodajemy/zmieniamy elementy i modyfikujemy układ.

9. Przygotowanie plików do druku

Po opłaceniu rachunku przygotowuję paczkę wszystkich potrzebnych plików do druku z odpowiednio dobranym profilem kolorystycznym i rozdzielczością.

Kontakt

Napisz i opowiedz mi o swoim pomyśle!

[contact-form-7 404 "Not Found"]
FAQ

Zaprojektujmy wyjątkowy wzór według Twojego pomysłu!

Nad czym zastanowić się przez rozpoczęciem procesu projektowego?

Zastanów się, jaki styl pasuje do Twojej marki. Możesz zebrać inspiracje wzorów i produktów, które Ci się podobają. Przemyśl, czy zależy Ci na konkretnej kolorystyce – np. pasującej do Twojej identyfikacji wizualnej lub kojarzącej się z daną porą roku. Możesz znaleźć zdjęcie, które zaprezentuje wybrane kolory, ich odcień i nasycenie. Bardzo ważne jest określenie, jakiej wielkości będą elementy w rzeczywistości i zastanowienie się, jakie wymiary powinien mieć raport. Do stworzenia czapeczek dla maluszków będziesz potrzebować drobnych, małych elementów, a do stworzenia pościeli dużych. Rozważ czy lepszy będzie wzór gęsty, czy z dużą ilością wolnej przestrzeni. Określ motywy np. dziecięcy, zwierzęta leśne, wrzos i elementy, które chcesz umieścić we wzorze. W razie problemów pomogę Ci i doradzę, więc nie musisz się niczym martwić!

Co jeśli stworzony na zamówienie projekt mi się nie spodoba?

Zazwyczaj tworzę 1-3 propozycje ułożenia wzoru i kilkanaście propozycji kolorystycznych z różnym nasyceniem kolorów i jasnością elementów. Wspólnie z klientem pracujemy nad ułożeniem i wielkością konkretnych elementów oraz kolorystyką aż do uzyskania zadowalającego efektu. Jeżeli namalowane ilustracje nie spełnią oczekiwać klienta, maluję je jeszcze raz. Zazwyczaj do skutku, ale też bez przesady.

Ile czasu trwa praca nad wzorem na zamówienie?

Nie. Cena projektu zależy od licencji, jaką wybierzesz. Cena licencji standardowej to 150 lub 200 zł. Cena licencji na wyłączność to 600-1200 zł. Zależy ona od ilości, wielkości i szczegółowości elementów oraz czasu pracy, jaki będę musiała poświęcić na zaprojektowanie wzoru według Twojego pomysłu. Zamawiając nowy wzór, nie musisz wykupować go na własność. W przypadku wyboru licencji bez wyłączności będzie on dostępny również dla innych.

Dlaczego warto jest kupić kolekcję wzorów?

Inwestując w kolekcję wzorów, będziesz mogła tworzyć różne produkty bez obaw, że nie będą do siebie pasować.