Zapisz się do newslettera!

Odbierz darmowe materiały, które dla Ciebie przygotowałam.

Pracowania Merelu Susan

Zaprojektujmy wspólnie coś pięknego!

Ilustracje akwarelowe

Ręcznie malowana ilustracja akwarelowa, którą podarujesz komuś wyjątkowemu lub wykorzystasz do stworzenia produktu w sklepie.

Projekty wzorów

Piękny pattern pomoże Ci stworzyć nietuzinkowe produkty, które zachwycą klientów.

Papeteria

Zaprojektujmy wspólnie zaproszena ślubne, urodzinowe lub inne kartki okolicznościowe.

Branding

Projekty logo z wykorzystaniem ręcznie malowanych ilustracji akwarelowych i inne elementy brandingowe tworzone na podstawie wartości Twojej marki.

Projekty wzorów na zamówienie

Marzysz o wzorze według własnego pomysłu?

Dlaczego warto zamówić własny wzór na tkaninę?

Klienci stają się coraz bardziej wymagający. Rośnie ilość sklepów z tkaninami, dekoracjami wnętrz i pięknymi ubrankami dla dzieci. Coraz trudniej wybić się na tle konkurencji i stworzyć wyjątkowy produkt, który przyciągnie uwagę. Projekty, które wykorzystują wzory stworzone z ręcznie malowanych ilustracji akwarelowych, są odpowiedzią na potrzeby wymagających klientów, którzy szukają czegoś niepowtarzalnego. Projekt własnego wzoru pomoże Ci stworzyć nietuzinkowe produkty, spójne z Twoją marką, w odpowiednim stylu, kolorystyce i z pasującymi motywami. Inwestując w kolekcję wzorów, będziesz mogła tworzyć różne produkty bez obaw, że nie będą do siebie pasować. Wykupując odpowiednią licencję, masz gwarancję, że danego projektu nie zobaczysz u konkurencji. W efekcie stworzysz atrakcyjną markę, która wyróżni się na tle konkurencji.

Nad czym zastanowić się przez rozpoczęciem procesu projektowego?

Zastanów się, jaki styl pasuje do Twojej marki. Możesz zebrać inspiracje wzorów i produktów, które Ci się podobają. Przemyśl, czy zależy Ci na konkretnej kolorystyce – np. pasującej do Twojej identyfikacji wizualnej lub kojarzącej się z daną porą roku. Możesz znaleźć zdjęcie, które zaprezentuje wybrane kolory, ich odcień i nasycenie. Bardzo ważne jest określenie, jakiej wielkości będą elementy w rzeczywistości i zastanowienie się, jakie wymiary powinien mieć raport. Do stworzenia czapeczek dla maluszków będziesz potrzebować drobnych, małych elementów, a do stworzenia pościeli dużych. Rozważ czy lepszy będzie wzór gęsty, czy z dużą ilością wolnej przestrzeni. Określ motywy np. dziecięcy, zwierzęta leśne, wrzos i elementy, które chcesz umieścić we wzorze. W razie problemów pomogę Ci i doradzę, więc nie musisz się niczym martwić!

Jak wygląda proces projektowania wzoru?

Proces projektowy rozpoczynam od wysłania briefu lub wywiadu, który pomaga mi określić wymagania klienta. Ustalamy kolorystykę i motywy wzoru. Drugim krokiem jest stworzenie szkiców/namalowania ilustracji i przesłania ich do klienta. W przypadku dużych i szczegółowych ilustracji wysyłam najpierw wstępne szkice. Po ich zaakceptowaniu przechodzę do namalowania planszy ilustracji. Kolejnym krokiem jest skan i obróbka ilustracji. Po stworzeniu raportu tworzę wzór, który przesyłam klientowi. Zazwyczaj tworzę 1-3 propozycje ułożenia wzoru i kilkanaście propozycji kolorystycznych z różnym nasyceniem kolorów i jasnością elementów. Wspólnie z klientem pracujemy nad ułożeniem i wielkością konkretnych elementów oraz kolorystyką aż do uzyskania zadowalającego efektu. Jeżeli namalowane ilustracje nie spełnią oczekiwać klienta, maluję je jeszcze raz. Zazwyczaj do skutku, ale też bez przesady. Po zaakceptowaniu wzoru ustalamy wielkość raportu, tworzymy wizualizację wzoru na produktach i ustalamy specyfikację plików. Po opłaceniu wzoru wysyłam wszystkie potrzebne pliki.

Co jeśli stworzony na zamówienie projekt mi się nie spodoba?

Odpowiedź znajdziesz pod pytaniem – „Jak wygląda proces projektowy?”.

Czy zaprojektowanie wzoru na zamówienie jest droższe niż zakupienie licencji do gotowego projektu?

Nie. Cena projektu zależy od licencji, jaką wybierzesz. Cena licencji standardowej to 150 lub 200 zł. Cena licencji na wyłączność to 600-1200 zł. Zależy ona od ilości, wielkości i szczegółowości elementów oraz czasu pracy, jaki będę musiała poświęcić na zaprojektowanie wzoru według Twojego pomysłu. Zamawiając nowy wzór, nie musisz wykupować go na własność. W przypadku wyboru licencji bez wyłączności będzie on dostępny również dla innych.

Ile czasu trwa praca nad wzorem na zamówienie?

Czas projektowania wzoru zależy od ilości/szczegółowości elementów, ilości aktualnych zleceń, które realizuję i czasu, jaki poświęcę na poprawianie ułożenia i obróbkę elementów. Zazwyczaj jest to od 4 dni do 2 tygodni.

Dlaczego warto jest kupić kolekcję wzorów?

Inwestując w kolekcję wzorów, będziesz mogła tworzyć różne produkty bez obaw, że nie będą do siebie pasować.

Kontakt

Stwórzmy wspólnie coś pięknego!